Jordi Bertomeu: “Panathinaikos’un #EuroLeague’de kalacağına inanıyorum”

Euroleague Basketball CEO’su Jordi Bertomeu, Panathinaikos’un EuroLeague’den ayrılacağı iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Yunanistan merkezli medya organı Ta Nea’ya açıklamalarda bulunan Euroleague Basketball CEO’su Jordi Bertomeu, Panathinakos’un ligdeki geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunurken ligin ekonomik kapasitesine de değindi.

Açıklamalar şu şekilde:

“Panathinaikos’un EuroLeague’de kalacağına inanıyorum. Daha önce de böyle bir sorun yaşanmıştı ancak kulüp resmi bir açıklama yapmadı. Takımlar elit seviyede rekabet edebilmek için EuroLeague’de oynamaları gerektiğini ve EuroLeague’den ayrıldıktan sonra geleceklerinin çok da parlak olmadığını biliyor.

Şüphesiz ki tüm takımların bu süreç sonrasında çeşitli ayarlamalar yapması gerekecek ancak fazla endişelenmeye de gerek yok. EuroLeague’in toplam iş değeri yaklaşık 421 milyon euro. Bu da ligin bir önceki sezona göre %20.7’lik bir büyüme gerçekleştirdiği anlamına geliyor. Bu rakam önümüzdeki sezon ister istemez düşecektir. Ancak takımların yaşayacağı gelir kayıplarını azaltabilmek için kulüplerle beraber çalışıyoruz. Ligimizde yer alan çoğu takımın ülkelerinde salgın henüz sona ermemiş durumda ve bu da çeşitli zorlukları beraberinde getiriyor. Şu anda sezonu iptal etmenin finansal anlamda bizi nasıl etkileyeceğini araştırıyor ve önümüzdeki sezon için ayarlamalar yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki sezon için sponsorlarla şimdiden görüşmeye başladık.

İptal sürecinde birçok farklı senaryoyu ele aldık ve hepsi için hazırlıklarımızı yapıyorduk. Maçların tek bir konumda oynanması için çok ciddi ve detaylı bir planımız vardı. Bu senaryonun gerçekleşebilmesi için elimizden geleni yaptık ancak bizim kontrolümüzün dışında gelişen durumlar da vardı. Sezonu iptal etmek gibi zor bir karar vermek zorunda kaldığımız için üzgünüm. Ancak bir yandan doğru kararı verdiğimizi de biliyoruz.”

Panathinaikos, hangi Avrupa liginde devam edeceğine önümüzdeki hafta karar verecek. Bertomeu ise PAO’nun ayrılması halinde yerinin doldurulabileceğini belirtmişti.


Kaynak: Ta Nea

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler