Jordan ve LeBron’un yanında bir hayat | ÇEVİRİ

Yazı: John Gonzalez, The Ringer

Çeviri: Begüm Ünal, TrendBasket


Michael Jordan mı LeBron James mi? Spor hayranlığının modern çağının en can alıcı sorularından biri bu. Herkesi ilgilendiren gerçekler ve çelişkiler, istatistikler ve anektodlu kanıtlar, ve sürekli değişen kültürel bağıntı barometresi.

Dostları düşmana, berber dükkanlarını parlamento tartışmalarının yaşandığı bir ortama ve Super Bowl LII şampiyonlarını ağız dalaşı yapan okul çocuklarına çevirir. Jordan ya da LeBron sorusu kendilerinden çok daha uzun bir ömür sürebilir.

Bu yüzden sezonun ikinci yarı coşması gereken şeyler için vitesi yükseltmeden önce neden basketbol tarihinin en güçlü ve etkileyici iki oyuncusunun etkilerini kutlayıp, incelemeyelim?

Getty Images/Ringer illustration
Getty Images/Ringer illustration

Jordan-LeBron haftasına hoş geldiniz:

Alt ligde beyzbol oynadığı garip mola dönemini ve yüzyıl sonunda oynamadığı üç yıllık süreyi çıkardığımızda kariyeri 15 sezon sürdü. Playofflar ve normal sezonda Chicago Bulls için 1109 maça çıktı. 2003’te bırakma kararını almadan önce de Washington Wizards’ta 142 kez oynadı.

Bu sırada Jordan son kez ayrılma kararı aldıktan birkaç ay sonra lige gelen LeBron James, 15. sezonunu geçiriyor. Sezon sonrası da göz önünde bulundurulduğunda şimdiye kadar Cleveland Cavaliers ve Miami Heat için toplamda 1334 maça çıktı ve 33 yaşındaki oyuncu yakın zamanda emekliye ayrılacak gibi durmuyor.

İkisinin de sayısız takım arkadaşı oldu ama NBA tarihinde yalnızca dört adam Jordan ve LeBron ile oynadı. Şu anda NBA TV’de analist olarak çalışan Brendan Haywood şanslı birkaç kişiden biri. Haywood’un kariyeri mükemmellikle destekliydi. Ligdeki ilk iki sezonunu Jordan ile Washington’da geçirdi ve sonrasında NBA’deki son yılını Cleveland’da geçirdi. The Ringer, Haywood ile iki süper yıldız arasındaki farklar üzerine, takım arkadaşı ve insan olarak nasıl oldukları ve GOAT tartışmasında ne tarafta olduğuyla ilgili konuştu. Röportaj düzenlenmiş ve yoğunlaştırılmıştır.

Geri1 of 2

Jordan ve LeBron’un yanında bir hayat | ÇEVİRİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler