Yunanistan’da AEK formasıyla Avrupa basketbolunda meydan okumasını sürdüren Jordan Theodore, bir kez daha maaş isyanıyla gündeme geldi.

Kişisel sosyal medya hesabından takımı AEK’in maaş ödemeleriyle alakalı seri paylaşımlarda bulunan Jordan Theodore, şu ifadeleri kullandı:

“Ödenmeyen maaşımı alıp almayacağımı merak ediyorum. AEK’ten bahsetmiyorum… Gerisini siz düşünün. İnsanlar benim tweetim ve ödenmeyen maaşımla ilgili yanıt veriyorlar. Bunun saçmalığın alası olduğunu söylediğim zaman sizden her gün işe gelip, çok çalışıp elinizden gelen EN İYİ şekilde performans göstermenizi isteyen ancak ödeme zamanı gelince gözükmeyen her takımın mağduru tüm oyuncularla ilgili konuşuyorum. Bu durum hep var.

Bu yüzden Avrupa’da bir oyuncular birliği olmalı ancak bu asla olmayacak çünkü her ülkenin emek kanunu konusunda farklı kanunları var. Her gün normal işinize gidip iki hafta sonra ya da artık maaş gününüz ne zamansa ÖDEMENİZİ ALMAMAYI düşünebiliyor musunuz? Aileniz var, faturalar var, halletmeniz gereken başka ne varsa artık… Ödemeniz gecikiyor diye faturalar beklemiyor!

Beş maçlık üçüncülük serisi hakkında, “11 Haziran. Finalde değilim ve hala beş maçlık seri oynuyorum. Yurt dışında gördüğüm hiçbir şeye şaşırmıyorum artık.”


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir