Jonas Valanciunas’dan BKT EuroCup takımına yatırım!

Jonas Valanciunas, bir BKT EuroCup takımına yatırım yaptı.

NBA oyuncularının yatırımları devam ediyor. Son olarak bu kervana Jonas Valanciunas da katıldı. Litvanyalı oyuncu, BKT EuroCup takımlarından BC Wolves’ın yatırımcılarından biri oldu.

Henüz 14 ay önce kurulan BC Wolves, Jonas Valanciunas’ın dikkatini çekmişe benziyor. Tecrübeli pivot, “Basketball Holding Company” aracılığıyla BC Wolves kulübünün hisselerini satın alarak yatırımcıları arasına katıldı.

Valanciunas, konuyla ilgili şu sözleri paylaştı:

“Yenilikçi yaklaşımları olan, geleneksel olmayan stratejileri benimseyen bir Litvanya kulübünün ortaya çıkışına tanık olmaktan heyecan duyuyorum. Kulüp yöneticileri tarafından ortaya konan yüksek hedefler beni gerçekten etkiledi. NBA takımlarında bulunan hırsları yansıtıyor. Küresel bakış açıları ve genç yetenekleri yetiştirme konusundaki kararlılıkları beni özellikle cezbetti. Kulübün çabalarını yakından takip edeceğime ve katkıda bulunacağıma söz veriyorum.”

BC Wolves, Litvanya Basketbol Ligi’nde (LKL) ve BKT EuroCup’ta mücadele ediyor. Kulüp, önümüzdeki sezon, iç sahasındaki maçlarını Vilnius’taki 10.000 kişilik kapasitesiye sahip Avia Solutions Group Arena’da oynayacak. BC Wolves, BKT EuroCup’ta A Grubu’nda Beşiktaş ile aynı grupta yer alıyor.

Jonas Valanciunas’ın dışında OG Anunoby, bir diğer BKT EuroCup takımı olan London Lions takımının yatırımcısı olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler