Jonas Valanciunas, Avrupa’da oynama ihtimali hakkında konuştu

Jonas Valanciunas, Litvanya basınına NBA’deki geleceği ve Avrupa’ya dönüş olasılığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kariyerini 11 yıldır NBA‘de sürdüren ve ligin elit uzunları arasında yer alan Jonas Valanciunas, yaz döneminde dönüş yaptığı Litvanya’da kapsamlı bir röportaj verdi. New Orleans Pelicans ile geride kalan sezon ve takımdaki geleceğine dair konuşan Valanciunas, Avrupa basketbolu hakkında da görüşlerini paylaştı.

New Orleans Pelicans’ta iyi bir sezon geçirmediklerini açık sözlülükle kabul eden Valanciunas, önemli kararların alınması gerekeceğini söylerken, Pelicans’ta devam etmeyi isteyeceğini ifade etti:

“Takımla bazı görüşmelerimiz oldu. Bu yaz onlar için kolay olmayacak diye düşünüyorum çünkü bazı kararlar almaları gerekecek. Sezon planladığımız gibi gitmedi bu yüzden mutlaka değişiklikler yaşanacak.”

“Ben Pelicans’ta kalmak isterim. Tabii ki sezon boyunca takımınızı düşünür ve mümkün olduğunca yardımcı olursunuz ancak yaz geldiğinizde, kontrat uzatma vesaire gibi kendi meselelerinize önem vermeye çalışmalısınız.” 

Avrupa’ya dönüş söz konusu olduğunda açık kapı bırakan Valanciunas, ne tarz bir takımı tercih edeceğini de dile getirdi:

“Kendimi bir Avrupa takımı için oynarken görüyorum. Tüm hayatım boyunca Avrupa basketboluna karşı bir sempati hissettim. Bu yüzden gelecekte böyle bir şeyin yaşanma ihtimalini tamamen dışarıda bırakmıyorum.”

“Şu an, Litvanya bağlantısı olan bir takımı tercih ederim, mesela Saras Jasikevicius ve Rokas Jokubaitis’in olduğu Barcelona gibi. Ancak orada bir gün oynar mıyım? Bunu söylemek zor. Bir takımı desteklemek ve orada oynamak ayrı şeyler.”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler