Johnathan Motley: “Ait olduğuma inandığım yerdeyim”

Fenerbahçe Beko’nun yıldız pivotu Johnathan Motley, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Sarı lacivertli formayla ortaya koyduğu performansla EuroLeague’de sezonun en büyük sürprizlerinden birisi olan ve henüz çaylak yılında MVP tartışmalarının içerisine giren Johnathan Motley, Yunan basınına bir röportaj verdi. Gazzetta.gr’a konuşan Motley, geride kalan NBA kariyeri ile EuroLeague ve Fenerbahçe Beko kariyerinden söz etti.

NBA tarihi içerisinde önemli uzunların formasını giydiği Houston’da doğmuş olan Johnathan Motley, kendisini idol olarak gördüğü ismi paylaştı.

“Hiçbir zaman Rockets hayranı olmadım. Hakeem Olajuwon ve Yao Ming’in şehrin basketboluna bıraktığı katkı ve miras hakkında her şeyi biliyordum. Ancak küçük yaşlardan beri hayran olduğum ve taklit etmeye çalıştığım oyuncu Dwight Howard’tı. Houston Rockets ile sözleşme imzaladığında çok mutlu olmuştum.”

Kolej kariyerini noktaladıktan sonra bir süre NBA’de şansını deneyip 2017-2020 arası Dallas Mavericks ve LA Clippers’ın formasını giyen Motley, kariyerinin son dönemlerindeki Dirk Nowitzki ile aynı çatı altında oynama fırsatı bulmuştu. 27 yaşındaki oyuncu, bu deneyime dair konuşurken, Nowitzki’den övgüyle söz etti:

“Dirk Nowitzki ile her gün beraber olmak korkunç bir deneyim; onunla aynı soyunma odasını paylaşmak ve günlük rutinine tanık olmak, 39 yaşındayken üst üste 40 tane dribbling üstü üçlük soktuğunu görmek. Bu, 26 yaşındayken neler yapabildiğini düşündürüyor. Muazzam becerilerini sevimli karakteriyle harmanlamış harika bir adamdı.”

Johnathan Motley, Kuban sonrası EuroLeague tercihini ve Fenerbahçe’deki gelecek hedeflerini şu şekilde dile getirdi:

“Kuban sonrası NBA hakkında hiç düşünmedim. G League’de bazı iyi dönemlerim oldu ama Mavericks ve Clippers ile bençteydim ve salonlarda bir seyircinin oturabileceği en iyi koltukta oturdum. Neler yapabileceğimi gösterebileceğim anlamlı bir fırsatım olmadı. Bu yüzden hedefim EuroLeague’di.”

“Şimdi ait olduğuma inandığım yerdeyim. Hedefim öncelikle kendimi kanıtlamak, ikinci olarak fark yaratmak ve üçüncü olarak da takımımla şampiyonluklar kazanmak.”

Bu sezon gösterdiği performansta Nick Calathes’in etkisi sorulduğunda Amerikalı uzun, şöyle yanıt verdi:

“Nick korkunç biri. Ben daha hareket bile etmeden topu nereye vermesi gerektiğini biliyor. Zaman zaman, süreci o tanımladığı için her aşamanın sonucunu bildiğini fark ettiğim anlar oluyor. Onun takım arkadaşı olmak harika.”

NBA’de ve EuroLeague’de önemli uzunlara karşı mücadele veren Motley, bireysel anlamda karşı karşıya geldiği en zor rakiplere dair konuşurken ise takım arkadaşını ve NBA’in son iki sezondaki MVP’sini işaret etti:

“Geçen seneki Kuban – Kazan maçlarından ötürü Tonye Jekiri. Bu yıl onunla aynı takımda oynayacağımızı öğrendiğimde çok mutlu olmuştum. NBA’de ise açık ara Jokic. Çok büyük ve güçlü bir adam ayrıca oyunu etkilemek için kendine özgü yolları var.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler