John Wall Houston Rockets kariyerini sonlandırdı #NBA

Houston Rockets ve John Wall, karşılıklı olarak faydalı bir takas arayışında ve onun takımda kalacağını ancak bu süre içinde hiçbir maçta oynamayacağını kabul etti.

John Wall ve Houston Rockets, yolları ayırma konusunda anlaştı ama aceleleri yok. Houston, sakin bir şekilde kalıp bu takası kazanmak istediklerini belirtti.

John Wall, 2010 NBA Draftı’nda ilk sıradan Washington Wizards tarafından seçildi. Rüya gibi geçen altı sezonun ardından çok ciddi sakatlıklar yaşayan Wall, bir türlü eski performansına dönemedi. Yaklaşık olarak iki sezonu rehabilitasyona ayıran John, geçtiğimiz sezon 10 yılın ardından Houston Rockets’a takaslanmıştı.

Geçtiğimiz sezon olabildiğince kendini toparlamış gözüken Wall, beklentilerin üstüne çıktı. Houston, yeniden yapılanmayı hedeflerken John Wall başarı kazanmak istiyor. Bu tip durumlarda takas oldukça olağan gözükse de bu durumda belki düşünce olarak olmasa da büyük bir sorun var. John Wall, kalan kontratında son iki yıl 91 milyon dolar kazanacak. Hangi takım böyle bir kontratı karşılayacak merak konusu.

John Wall geride bıraktığımız sezonda Houston Rockets formasıyla 20.6 sayı, 6.9 asist ortalamaları tutturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler