Joffrey Lauvergne, LDLC Asvel tercihinin sebeplerinden bahsetti

Dümeni gelecek sezon için LDLC Asvel’e kıran Joffrey Lauvergne, tercihinin gerekçelerinden söz etti. 

20 yaşından beri kariyerini Fransa dışında sürdüren Joffrey Lauvergne, 10 yıllık aranın ardından ülkesine geri dönecek. Gelecek sezon için LDLC Asvel ile anlaşan oyuncu, Bebasket’e bir röportaj verdi. Asvel tercihinin arkasında yatan sebepleri paylaşan deneyimli oyuncu, kulübün projesinden etkilendiğini dile getirdi:

“Buradaki basketbol projesi harika. Bu koşullarda Fransa’ya döndüğüm için mutluyum. Nando’nun ve benim gelişim, takımın statü değiştirmek istediğinin bir göstergesi. LDLC Asvel, beş yıl içinde Final Four yapmak istiyor. Beni ikna ettiler. AS Monaco ile de temas halindeydim ancak Asvel projesi bana önerilen tüm diğer projelerden daha iyi.”

Joffrey Lauvergne, son iki yıldır yaşadığı Zalgiris Kaunas deneyiminden de söz etti. Lauvergne, bu yaz ayrılmayı planlamadığını itiraf etti.

“Zalgiris’in bir parçası olmaktan keyif aldığımı ve orada kendimi iyi hissettiğimden bahsettim. Bu yaz ayrılacağımı düşünmedim. Beni çeken Asvel fırsatıydı.” 

Fransız pivot, geçen sezon sakatlığı sebebiyle EuroLeague’de yalnızca 13 maça çıktı. Lauvergne, bu karşılaşmalarda 8.3 sayı ve 3.4 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler