Joel Embiid: “Jimmy Butler’ı nasıl bıraktığımızı hala bilmiyorum” #NBA

NBA Doğu Konferansı playoff yarı finalinde Philadelphia 76ers serinin altıncı maçında Miami Heat 99-90 yenilerek elendi.

Philadelphia 76ers ve Brooklyn Nets arasında gerçekleşen takas sonucu James Harden, 76ers saflarına katılmıştı. Takasın ardından Philadelphia 76ers’ın bu yılın sonunda NBA playofflarında şampiyonluğa kadar gidebileceği umuluyordu ki bu duruma Jimmy Butler önderliğindeki Miami Heat dün gece oynanan serinin altıncı maçıyla darbe vurmuş oldu.

James Harden dün gece oynanan maçı 11 sayı ile tamamlarken takım arkadaşı Joel Embiid kendisi hakkında şu yorumu yaptı:

“Onu aldığımızdan beri herkes Houston Rockets dönemindeki James Harden’ı bekliyor ama artık o daha çok oyun kurucu ve eskisi gibi değil.”

“Onun benchten gelen oyuncular veya Tyrese Maxey ve Tobias Harris gibi daha agresif olabileceğini düşünmüştüm.”

76ers’ın uzunu Embiid’e göre serinin beşinci ve altıncı maçında takım halinde en iyi basketbollarını oynamadılar. Ona göre bu kaybın herhangi bir oyuncuya bağlanmaması ve kadrodaki her bir oyuncunun aynaya bakıp kendini geliştirmeye çalışması gerektiğini sözlerine ekledi.

Joel Embiid, Miami Heat’i bu sezon performansıyla Doğu Konferansı finallerine taşıyan Jimmy Butler hakkında ise şunları belirtti:

“Benim adamım! O kardeşim gibi, seriyi kaybetmek zor bir durum fakat onunla gurur duyuyorum. Şu anda gerçek dışı bir seviyede oynuyor.”

“Onlar bütün sezon inişler ve çıkışlar yaşadılar, sakatlık problemleri oldu ama yine de Doğu’da bir numaralı takım olarak playofflara geldiler.”

“Jimmy Butler’ın takım arkadaşım olmasını istemezdim demeyeceğim. Onu nasıl bıraktığımızı hala bilmiyorum. Keşke hala onunla savaşabilseydim!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler