Turkish Airlines Euroleague Top 16 E Grubu’nda konuk olduğu Darüşşafaka Doğuş’a 78-55 mağlup olarak grupta iki galibiyette kalan Unicaja Malaga’da Koç Joan Plaza basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kötü bir performans sergilediklerini belirten Plaza: “Bizim adımıza kötü bir gece oldu. Üçlük yüzdemiz Darüşşafaka’ya göre oldukça düşük kaldı. Biz sadece 20’de üç üçlük atarken rakibimiz %54 ile oynadı. Son çeyrekte ilk dört dakika boyunca rakibimize sayı atma şansı vermedik ancak buna rağmen hücumda sadece şutları değil, hızlı hücumları da değerlendiremedik.  Böyle olunca da maçın bitimine beş dakika kala teslim bayrağını çekmiş olduk ve fark 23 sayıya kadar geldi.” dedi.

Maçın hak etmedikleri bir skorla bittiğini belirten Kuzminskas ise: “İlk olarak rakibimizi iyi oyunundan dolayı tebrik ediyorum. İyi bir oyun ortaya koyamadık ancak 23 sayılık fark olması gereken fark değildi. Darüşşafaka Doğuş gerçekten yüksek bir üçlük yüzdesiyle mücadele etti. Bizim için ise çeyrek final şansımızın henüz bitmediğini düşünüyorum, sonuna kadar mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Murat Akcan

İletişim: [email protected] Twitter: @akcanmrat

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir