Joan Penarroya, Pierria Henry hakkında konuştu

Joan Penarroya, Pierria Henry’nin durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

EuroLeague‘de bu akşam temsilcimiz Anadolu Efes’i konuk edecek Cazoo Baskonia’da koç Joan Penarroya, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında Pierria Henry hakkında konuştu. İspanyol koç, ismi doping usulsüzlükleriyle anılan oyuncuyla ilgili durumu şöyle özetledi:

“Ne söylememi istiyorsunuz? Oldukça komplike bir mesele. Yaşananlar bir sürü şüphe ve yorum yarattı ancak daha önce eşi benzeri görülmemiş bir durum. Birçoğunuz tersine inansa da kulübün açıklaması oldukça açık ve gerçekti.”

“Oyuncuya desteğimizi göstermemiz gerekiyor. Takım için de tatsız ancak oyuncu için daha komplike bir durum. Çok önemli bir oyuncumuzu kaybettik. İstatistiklerine bakabilirsiniz ama bunun da ötesinde Henry bu takım için kadro kimyasına katkı sağlamak ve savunma enerjisi gibi birçok konuda çaba gösteriyordu.”

Joan Penarroya, sürecin uzun sürmesini beklediğini dile getirirken, Pierria Henry ile Cazoo Baskonia arasındaki bağların şimdilik koptuğunu belirten ifadeler kullandı.

“(Bundan sonrası için) Henry’yi hesaba katmalı mıyız bilmiyorum. Ancak bana göre bu, birkaç haftada tamamlanabilecek bir süreç değil. Sonuçlanması daha uzun sürecektir. Şu anda bir çözüm bulmak için markete bakıyoruz ancak tahmin edersiniz ki kolay değil.”

Cazoo Baskonia, geçtiğimiz günlerde FIBA’nın başlattığı bir soruşturma nedeniyle Pierria Henry’nin kontratını askıya aldığını açıklamıştı. Daha sonrasında İspanya basınından gelen haberler ise işi daha çetrefilli bir hale getirmişti. El Correo’nun aktardığına göre soruşturmanın sebebi Pierria Henry tarafından verilen sahte idrar örneği ve şüpheler doğru çıktığı takdirde deneyimli oyuncu, bir süreliğine FIBA lisansını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler