NBA‘de tartışmalı ayrılıklar dendiğinde akla gelenlerden olan Jimmy Butler – Minnesota Timberwolves ayrılığının başrolünde Karl-Anthony Towns varmış.

New York Post’tan Marc Berman’ın aktardığı bilgilere göre tartışmalı bir şekilde Minnesota Timberwolves’tan ayrılan Jimmy Butler’ın ayrılığındaki başrol dönemin koçu Tom Thibodeau değil Karl-Anthony Towns’mış.

Butler ile Towns’ın arasının pek de iyi olmadığı bilinse de bu ayrılığın temelinde Thibs’in kararının yattığı düşünülüyordu. Sanılanın aksine Towns’ın ısrarları sonucunda düzen bozucu olarak görülen Butler takımdan gönderildi. Devamında ise Sixers’a giden Butler, içinde bulunduğumuz sezonda liderlik ettiği Miami Heat ile NBA Finali oynuyor.

Karl-Anthony Towns’ı takımda tutan Minnesota Timberwolves ise bu sezon playoff yarışının dışında kaldı. Butler, Towns ve o dönem takımda yer alan Wiggins’i “kazanan” bir karakter edinebilmek için yeteri kadar gayretli olmadıkları konusunda sert biçimde eleştiriyor ve zaman zaman onları yeriyordu. Bunlardan ötürü ikili arasında olumlu bağların olduğunu söylemek güçtü. Tüm bunların akabinde yönetimin göz bebeği olan ve beklentilerin yüksek olduğu Towns’ın talebi doğrultusunda hareket edildi.


Kaynak: New York Post

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir