Jimmy Butler ve Brett Brown arasında “rol” gerginliği!

NBA’de Jimmy Butler’ın gelişi ile farklı bir havaya bürünmesi beklenen Philadelphia 76ers’ta Butler kaynaklı bir kriz patlak verdi.

ESPN’den Adrian Wojnarowski ve Ramona Shelbourne’ün aktardığı bilgilere göre koçunu ve sistemini daha önce de eleştirdiği bilinen Jimmy Butler, bir video analiz toplantısı sırasında hücumdaki rolünün belirsizliği nedeniyle Koç Brett Brown’a şiddetli biçimde karşı çıktı.

Koç Brown ise bu yaşananların kendi açısında sorun teşkil etmediğini Sixers yönetimine bildirdi. Buna rağmen Butler’ın geldiği yer Timberwolves’ta merkezinde yer aldığı sorunlar herkesin hafızasında tazeyken bir de Sixers’ta bu ve benzer bir problem oluşturması yıldız ismin takımda kalıcılığını sorgulatır nitelikte.

Sixers yönetiminin kısa vadeli hedeflerinin belki de en önemlisi Embiid – Simmons – Butler ekseninde bir takım yaratmak iken bu tip sorunlarla uğraşacak olmak Sixers yönetimini düşündürüyor. NBA kulislerinde ortaya atılan söylentilere göre ise Jimmy Butler, sezon sonunda Philly cephesinde daha fazla para kazanabileceğini bilmesine rağmen farklı takımlarla görüşmeyi düşünmeye başladı bile.

Bakalım çeşitli kitleleri heyecanlandıran Sixers bu tip durumlardan arınıp düzlüğe çıkarak beklentileri karşılayabilecek mi?

29 yaşındaki Jimmy Butler, son saniyelerde sahne alıp defalarca kurtardığı Philadelphia 76ers forması ile bu sezon 21 maça çıkıp ortalama 31.7 dakika parkede kalarak 18.0 sayı, 4.7 ribaund, 3.2 asist, 1.9 top çalma ortalamaları ile mücadele ederken yüzde 39 ile üçlük attı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler