Michael Jordan ile bir sezon takım arkadaşlığı yapan Jerry Stackhouse, o sezonda Jordan’a olan saygısını bir nebze yitirdiğini söyledi.

Adrian Wojnarowski’nin podcast programına konuk olan Jerry Stackhouse, Washington Wizards’ta Michael Jordan ile takım arkadaşlığı yaptığı 2002-03 sezonunda efsanevi oyuncuya olan saygısını bir nebze yitirdiğini söyledi.

Stackhouse’un konu hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

“Keşke Washington’da hiç oynamasaydım. Takastan önce Detroit’te her şey yolundaymış gibi hissediyordum fakat benden daha iyi olduğunu düşündüğüm bir idolle karşılaşmak gerçekten zorlayıcıydı ve işler halen Jordan üzerinden yürütülüyordu. Doug Collins’i seviyorum ama bence bu onun Chicago’da yaşadığı bazı kötü anları telafi etmesi için bir fırsattı. Hemen hemen her şey Jordan’ın yapmak istediği şekilde ilerledi. Aslında sezona çok iyi başladık ama Jordan sanırım hücumun işleyiş şeklini beğenmedi çünkü hücum daha çok benim üzerimden dönüyordu. Tabii ki o daha bireysel oynamak istiyordu. Sezon hiç zevk almadığım bir şekilde sarsıldı. O sezon boyunca Jordan’a duyduğum saygıyı biraz kaybettim.”

Stackhouse 2002-03 sezonunun başında Richard Hamilton karşılığında Detroit Pistons’tan takaslanmıştı.


Kaynak: Adrian Wojnarowski

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir