Uzun soluklu kariyerinde aradığı şampiyonluğu nihayet geçtiğimiz sezon Cleveland Cavaliers formasıyla bulan Richard Jefferson, kariyerinin ilk dönemlerinde yaşadığı bir anıyı kamuoyuyla paylaştı.

Slam Magazine dergisine bir röportaj veren Jefferson, çaylak sezonu olan 2001-02 sezonunda o dönemki takımı New Jersey Nets’in yıldızı Kenyon Martin ile tutuştuğu kavgayı anlattı. O sezondaki bir deplasman maçının sonunda gerçekleşen bu olay Jefferson tarafından “Maçın sonuna doğru ben ve Bonzi Wells biraz atışıyorduk. Kenyon faul çizgisinin hemen üstündeydi ve hakem Kenyon’a ‘Çaylağına sessiz olmasını söyle çünkü maçın bu kadar sonunda ona bir teknik faul vermek zorunda kalmak istemiyorum’ dedi. Kenyon da bana ‘Hey Richard, sessiz ol.’ dedi. Bonzi Wells ‘Kenyon’ı dinle ve kapa çeneni’ deyince kendimi kaybettim. Soyunma odasına gidip oturdum; çok sinirliydim. Ben oturuyordum ve Kenyon da sinirli bir şekilde geldi. Ayağa kalktım ve beni koltuğuma geri itti. Yumruk yumruğa kavga ettik. Beni kurtaran tek şey Aaron Williams’dı, ve onun ne kadar büyük olduğunu hatırlarsın. Kenyon’ı arkadan tutup sakinleştirmeye çalıştı. Son yumruğum Aaron’ın dudağına geldi ve dudağını açtı. İşte o zaman ne olduğunu anladım. Kenyon ile kavga etmekte problemim yoktu. Aaron? Ona bulaşmak istemezdim.” şeklinde nakledildi.

İki oyuncu Nets formasıyla 2002 ve 2003 yıllarında NBA Finali’nde mücadele etti ancak iki finalden de boynu bükük ayrıldı.


Kaynak: Slam Magazine

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

1 Comments

  1. reggie31 - 31/07/2016

    Kenyon Martin'in ne ilk ne de son vukuatı değildi bu..2002 final serisi sanırsam ilk ya da ikinci maçı sonrasında da soyunma odasında Keith Van Horn'u yumruklamıştı..

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir