Jeanie Buss, LeBron’un onu nasıl motive ettiğini anlattı #NBA

NBA‘in son şampiyonu Los Angeles Lakers’ın sahibi Jeanie Buss, LeBron’un onu nasıl motive ettiğine dair enstantaneler anlattı.

Lakers’ın eski oyuncularından Robert Horry’nin Big Shot Bob adlı podcast programına konuk olan Jeanie Buss, LeBron ile arasında geçen konuşmalardan bahsetti.

Süper yıldızla yediği ilk akşam yemeğinden daha motive bir şekilde ayrıldığını belirten Buss, aralarında geçen o konuşmadan şöyle bahsetti:

“Onunla ilk sezonundayken, yediğimiz ilk akşam yemeğinde geçmişe dair de konuştuk. Çocukken tabii ki Lakers’ı bildiğini fakat takımın asıl olayıyla ve babamın takımı nasıl kurduğuyla ilgili derin bir araştırma yaptığını söylemişti. Bana, babamın beni bu işten sorumlu tutmasının büyük bir iltifat olduğunu ve bunu son derece önemsediğini, bu yolda devam etmem gerektiğini söylemişti.

Babamın sahibi olduğu ve takımı yönettiği 32 yılda sadece iki kez playofflar’ı kaçırdığımızı düşününce, bana bu takımın ne kadar büyük olduğunu hatırlamak bir tür motivasyon oldu. Burada beş altı sene playoff’a kalamadığımız dönem olmuştu. Bu da Dr. Buss’ın takımı aileye emanet ettiği zaman hayal ettiği Lakers basketbolu değildi.”

LeBron’un ilk sezonunda playoff’a kalamayan Lakers, geçtiğimiz sezon ise sezonu şampiyon tamamlamıştı.


Kaynak: Big Shot Bob Podcast

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler