NBA’in kurduğu Bubble* sisteminde yavaş yavaş sona gelinirken ilk konferans finalisti dün gece oynanan maçlar sonucunda belli oldu.

Doğu Konferansı yarı final serisi yedinci maçında Boston Celtics rakibi Toronto Raptors’ı 92-87 mağlup ederek Doğu Konferansı finaline yükseldi ve burada Miami Heat’in rakibi oldu.

Celtics’i Miami’nin rakibi yapan en önemli parçalardan olan Jayson Tatum ise maçı 29 sayı, 12 ribaund, 7 asist ile tamamladı ve yıldızlaştı.

Tatum maçta yıldızlaşmasının yanı sıra NBA Playoff tarihine de geçmeyi başardı. Buna göre 22 yaşındaki oyuncu  bir NBA Playoffs serisi 7. maçında 25 sayı+ 10+ ribaund, 5+ asist istatistikleri ile oynayan en genç ikinci oyuncu oldu. Birinci sırada ise geçtiğimiz aylarda trajik bir helikopter kazasında kaybettiğimiz Kobe Bryant yer alıyor.


*Bubble: Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle NBA yönetimi oyuncuları Bubble adını verdikleri Orlando’da bulunan Disney World Stüdyolarında toplamış ve giriş, çıkışları yasaklamıştı. Oyuncular burada maçlarını yapıp hemen ardından yine aynı kampüste bulunan hotel odalarına gidiyorlar. Herhangi bir sebepten dolayı kampüsten ayrılan oyuncunun 10 ila 14 gün arasında karantinada olması gerekiyor.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir