Jasper Bibbs: ”Zion, şu an eskisinden daha iyi bir atlet”

Zion Williamson’un yeni sezon hazırlıklarını beraber sürdürdüğü Jasper Bibbs, açıklamalarda bulundu.

Sakatlığından dolayı geçtiğimiz sezon forma giyemeyen Zion Williamson’un yeni sezon hazırlıklarını beraber sürdürdüğü Jasper Bibbs, The Athletic’e açıklamalarda bulundu.

Bibbs, ilk olarak “Bu yaz bir plan yaptık ve plana bağlı kaldı. Zion’un sadece harika bir bireysel sezon geçirmesine değil, aynı zamanda takımın kazanmasına yardımcı olmak için neler yapabileceğine de odaklanmak istedik. Onun boyutunda daha esnek ve çok patlayıcı bir atlet olmanın getirdiklerini daha iyi kullabileceği şekilde geliştirmek istedik.” ifadelerinde bulundu.

Zion’un antrenmanlarından bahseden Bibbs “Esnekliğini ve gücünü korurken vücüt ağırlığı, vücut yağ oranı gibi genel vücut oranlarını ele almaya odaklandık. Ayrıca genel kondisyonunu da geliştmeye odaklandık. Etrafında ne kadar fazla ağırlık taşırsa vücuduna o kadar fazla yük bindirir. Aerobik ve anaerobik basketbola koşullandırmayı hedefledik. Ana hedeflerimizden biri Zion’u sakatlanmadan önceki atletik yeteneğine geri döndürmekti. Bu süreçte atletik olarak gelişti. Gerçekten eskisinden daha iyi bir atlet olduğunu düşünüyorum. Onu sahada gördüğünüz zaman bunu kabul edeceksinizdir.” ifadelerini kullandı.

2019 NBA Draftı’nın bir numarası Zion, geçtiğimiz üç sezonda sadece 85 maçta forma giyebildi. New Orleans Pelicans forması giyen Zion, 2020-2021 sezonunda All Star seçilmesinin ardından geçtiğimiz sezon sakatlığından dolayı forma giyemedi. Williamson, çıktığı 85 maçta 25.7 sayı, 7 ribaund, 3.2 asist istatistikleriyle oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler