Jason Kidd, Los Angeles Lakers’ın staff ekibine dahil oldu

NBA’de yaz dönemini hareketli geçiren takımladan biri olan Los Angeles Lakers, Jason Kidd’i asistan koçluk görevine getirdi.

Kulüp tarafından duyurulan gelişmeye göre son olarak Milwaukee Bucks’ta koçluk yapan Jason Kidd, Los Angeles Lakers’ın yeni koçu Frank Vogel’in yardımcısı olarak göreve getirildi. Kidd ile birlikte Lionel Hollins, Phil Handy, Miles Simon, Mike Penberty ve Quinton Crawford da aynı göreve getirildi.

Bel sezon süren koçluk kariyerine 2013-14 sezonunda Brooklyn Nets’te başlayan Jason Kidd, devamındaki dört sezon boyunca Milwaukee Bucks’ı çalıştırmıştı. Lakers staff ekibine katılan Kidd, kariyerinde ilk kez asistan koç olarak görev alacak.

Sekiz buçuk sezonluk koçluk deneyimi bulunan Lionel Hollins, 200 yılında asistan koçluk ile başlayan koçluk kariyerinde son olarak 2015-16 sezonunun ortasında görevden alınana kadar Brooklyn Nets’i çalıştırıyordu. O dönemden beri herhangi bir görev almayan Hollins de kariyerine bu hamle ile birlikte dönecek.

2015-16 sezonunda kariyerine asistan koç olarak Cleveland Cavaliers’ta başlayan Phil Handy ise geçtiğimiz sezon Toronto Raptors’ta görev almıştı. Miles Simon ise oyuncu gelişim asistanı olarak görev aldığı Lakers’ta artık asistan koç olarak görev alacak.

Yine kişisel gelişim antrenörü olan Mike Penberthy de artık Lakers staff ekibinde asistan koç olarak görev alacak. Quenton Crawford ise daha evvel Orlando Magic’te Frank Vogel ile çalışmıştı.


Kaynak: NBA.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler