Dün akşam saatlerinde Koç Aleksandar Dzikic ile yollarını ayırdığını açıklayan Karadağ devi Buducnost VOLI, takımın başında Jasmin Repesa’yı getiriyor.

Sportando’da yer alan habere göre fark avantajını koruyamayarak kaybedilen Bayern Münih maçının ardından deneyimli Koç Aleksandar Dzikic ile yollarını ayıran Buducnost VOLI, takımı 57 yaşındaki Koç Jasmin Repesa‘ya emanet edecek.

Ülkemizde 1997-2000 yılları arasında TOFAŞ’ı da çalıştıran Hırvat koç, Bursa ekibi ile ikişer Lig ve Türkiye Kupası sevinci yaşadı. Hırvatistan Milli Takımı koçluğu da yapan Jasmin Repesa, EuroBasket dördüncülüğü yaşadı. Çalıştırdığı son EuroLeague takımı Olimpia Milan olan Repesa, son olarak Bosna Hersek  Milli Takımının başına geçmişti.

Jasmin Repesa, önümüzdeki iki günde Buducnost’un başına geçmesi halinde son çalıştırdığı EuroLeague takımı Olimpia Milan’ın karşısına çıkacak.

Buducnost VOLI, EuroLeague’de 15 maç sonunda üç galibiyetle 15. sırada yer alıyor. Karadağ ekibi, ABA’de ise maç eksiği ile dördüncü sırada konumlanıyor.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir