Jared Dudley: “Jason Kidd, Milwaukee’de harika bir koçtu” #NBA

NBA’in veteran yıldızlarından Jared Dudley, koç Jason Kidd’in Milwauuke Bucks’ta yaptıklarını öve öve bitiremedi.

Mirin Fader’ın “Giannis: The Improbable Rise of an NBA MVP” kitabında yer alan perde arkası anlarda koç Kidd’in Bucks ve Brooklyn Nets oyuncularına karşı sert davrandığına dair açıklamalar bulunuyordu.

İddialara göre Kidd, bir keresinde Thon Maker’ı iPhone yerine başka bir Android telefona sahip olduğu için cezalandırdı Başka bir yıldız oyuncu da Kidd’in takım içinde psikolojik savaş başlattığını dile getirmişti.

Veteran oyuncu ise bu yazılanlara katılmadığını belirterek Jason Kidd’e destek çıktı. Dudley, Kidd’in orada yeni bir kültür oluşturduğunu belirterek, Bucks’ın şampiyonluğunda büyük bir pay sahibi olduğunun altını çizdi.

Jason Kidd, Milwaukee’de harika bir koçtu. Adam tek başına kültürü değiştirdi. NBA tarihinde bir yıldan diğerine olan en büyük değişimlerden biriydi. Middleton ve Giannis için neler yaptığını bizzat gördüm. Bu yıl kazanılan şampiyonluğun temelini attı.

Jason Kidd dört sezonluk Milwaukee Bucks’taki koçluk kariyerinde 39-152’lik bir derece yakalamıştı. Ardından iki sezon Los Angeles Lakers bencnhinde antrenör görevini üstlenen 48 yaşındaki Kidd, yeni sezonda ise Dallas Mavericks koçu olarak sahada olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler