James White: “Ortadoğu’daki insanları kötü olarak görmeye meyilliyiz”

Ocak ayı içerisinde ABD Başkanı Donald Trump’ın yedi ülkenin vatandaşlarına vize yasağı getiren bir başkanlık emrini imzalaması büyük tepkilere yol açmıştı. Bu yedi ülkeden biri olan İran ise ülkeye ABD vatandaşlarının girişini yasaklayarak cevap vermişti.

İran Süper Ligi takımlarından Petrochimi’de forma giyen ABD’li forvet James White, İran’a geri dönüp dönemeyeceği şüphelerinin giderilmesi sonrasında The Vertical’a elektronik posta yoluyla bir röportaj verdi.

Tecrübeli oyuncu, bir ABD vatandaşı olarak İran’daki izlenimlerini şu ifadelerle anlattı:

Trump’ın seçildiği andan itibaren, İran’daki herkes, ‘O aptalın teki.’ diyordu. Sadece okudukları ve televizyonda gördükleri kadarını biliyorlar, tıpkı bizim orada yaptığımız gibi. Karşılaştığım çoğu insan ABD’yi seviyor. Söylediklerine göre [ABD için] sevdikleri en büyük şey, özgürlük. Burada çok fazla kural var; bu yüzden bunun nedenini anlayabiliyorum. Takım arkadaşlarım NBA’de oynayabileceklerine inanmıyorlar ancak bunun hayalini kuruyorlar. Bana kimle ve ne zaman oynadığımla alakalı her tür soruyu soruyorlar. NBA oyuncularının yapabildiği şeyler onları mest ediyor. Şu anda orada oynayabilecek kadar yetenekli oyuncuları yok ama bir gün mutlaka olacak. İran ile ABD’nin son yıllardaki diplomatik sorunları asla bir sorun teşkil etmedi burada. Burada iyi insanlar var. Ancak insanlar her zaman kendilerinden farklı olandan korkar; yani Ortadoğu’daki insanları kötü olarak görmeye meyilliyiz.


Kaynak: The Vertical

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler