James Harden: ”Seri devam ettikçe özgüvenimiz daha da artıyor” #NBA

Joel Embiid’in dönüşü sonrasında Philadelphia 76ers seride durumu 2-2’ye getirdi. James Harden’ın süreçle ilgili söyleyecekleri var.

Wells Fargo Center’a taşınan seride son iki maçı da Sixers kazandı. Deplasmanda Joel Embiid’siz kaybeden Philadelphia 76ers evinde hata yapmadı. Seri şimdi yeniden Miami’ye taşınıyor. Dün gece parkelere geri dönen James Harden gidişattan umutlu.

İlk çeyrekte sayısı yok, ikinci periyod 13 sayı, üçüncü çeyrek 2 sayı ve son bölümde 16 sayı. Evet, özlenen The Beard’ü dün gece saha izledik. 31 sayısıyla takımına galibiyeti getiren Harden artan özgüvenlerinden bahsetti.

”Seri devam ettikçe özgüvenimiz daha da artıyor. İlk iki maçta donuktuk. Ama Joel’e sahip olduğumuzda, ekipte eksikler olmadığında neler bekleyeceğimizi biliyoruz.

Topu her iki tarafta da nasıl hareket ettireceğimizi biliyoruz. Bu işi çok daha kolay hale getiriyor. Hala oldukça yeni bir takımız. Neredeyse iki ay oldu. Sonunda bir ritim yakaladık, işe yarayan bir şey bulduk derken Joel sakatlandı.

Dün geceki performansını değerlendirirken de hiçbir şeyi farklı yapmadığını, şutlarının da aynı olduğunu söyledi. Bu kez tek farkın isabetleri bulmuş olması ve biraz da agresif davranmış olduğunu açıkladı.

”Savunmanın bana verdiği şeyi kullandım sadece. Şutlar aynıydı, bazıları girdi bu kez. Hiçbir şey gerçekten değişmedi. Bazı şutlar soktum. Açıkçası bunlar da oyunun gidişatını değiştiren şutlardı. Sadece agresif davranıyordum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler