James Harden: “Brooklyn’de işlemeyen birçok şey vardı”

James Harden, Brooklyn Nets dönemine dair konuştu.

Büyük umutlarla dahil olduğu Brooklyn Nets’ten bir sene içerisinde ayrılıp Philadelphia 76ers’ın yolunu tutan James Harden, New York’ta geçirdiği dönemle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Nets’e katılma ve ayrılma kararları hakkında konuşan Harden, takımdaki durumu hayal kırıklığı olarak nitelendirdirirken anlatamayacağı meseleler olduğunu da dile getirdi:

“Oradan ayrılmayı durduk yere istemedim. Houston’da keyfim yerindeydi. Şampiyonluk şansımız yoktu ama rahattım. Orada ailemi ve inşa ettiğim şeyleri bırakıp 1.5 yıllığına Brooklyn’e gelmemin bir sebebi vardı. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Ancak organizasyon adına mutluyum. İyi parçalar aldılar.”

“Ancak ortada açık bir şekilde işlemeyen birçok şey vardı. Birçoğu medyaya vesaire anlatmayacağım içsel meseleler. Ve kararımın arkasındaki sebeplerden biri buydu.”

Harden, Kyrie Irving ve Kevin Durant’in de takımdan ayrılışına göndermede bulunarak zamanın kendisini haklı çıkardığını da ima etti:

“Takvimi ileriye sararsak, şu anda deliymişim gibi görünen ben değilim. Orada neler döndüğünü biliyordum ve ‘Hey, ben buraya uygun değilim’ diyerek kararımı verdim. Bununla uğraşmak istemiyordum. Sadece basketbol oynamak, eğlenmek ve bundan keyif almak isteğindeydim.”

James Harden, ayrılma kararında Kyrie Irving’in aşı olmama meselesinin ne boyutta rol oynadığı konusuna ise yanıt vermemeyi tercih etti:

“Bu, cevap vereceğim bir şey değil. Houston’dan, yani konfor alanımdan ayrılma isteğimin temelinde gelip Kyrie ve KD ile oynamak vardı. Ancak bu benim de organizasyonun da istediği gibi olmadı. Bu sadece değişmeyeceğini bildiğim bir şeydi. Bu yüzden benim de kendim ve kariyerim için yapmam gereken ve istediğim şeyi yapmam gerekiyordu. Olan bu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler