NBA’de playoff heyecanı tüm hızıyla sürerken Denver Nuggets’ın oyuncusu Jamal Murray, Bubble’daki hayatı hakkında konuştu. 

Dışarı çıkmanın yasak olduğu ve her gün ayrı ayrı testlerden geçmeleri gereken oyuncular gün geçtikçe Bubble’da yaşadıkları hayattan sıkılmış benziyorlar.

Konu hakkında konuşan Jamal Murray: ”Paul George’un burada yaşanan depresyonlar ile ilgili söyledikleri gerçek. Bubble’da gerçekten ailenizden uzaklaşmak ve bununla başka çıkmak zor bir olay. Ama benim için basketbol bir bağımlılık. Havuza gidiyorum ve basketboldan uzaklaşıyorum sonrasında geri dönüyorum ve basketbol oynuyorum. Bu bağımlılığımı sahada gösterdiğim zaman zaten ortaya çıkıyor. Bunlardan hariç maç günlerinde, şut çalışması yapmadan ve maçtan önce ağırlık idmanı yapıyorum. Böylelikle kendimi maça zihinsel olarak hazırlıyorum.” 

Sözlerine devam eden Murray: ”Burada akıl sağlığımız ile mücadele ettiğimiz bir gerçek. Bunu hissedebiliyorum. Bazen hapisteymişim gibi hissediyorum” dediğiniz zamanlar oluyor. Ama geri dönüyorsunuz, basketbol oynuyorsunuz, antrenman yapıp arkadaşlarınızla konuşuyorsunuz. Herkes birbirine yardımcı oluyor ve her şey yoluna gidiyor. ” ifadelerini kullandı.

Kaynak: The Athletic


*Bubble: Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle NBA yönetimi oyuncuları Bubble adını verdikleri Orlando’da bulunan Disney World Stüdyolarında toplamış ve giriş, çıkışları yasaklamıştı. Oyuncular burada maçlarını yapıp hemen ardından yine aynı kampüste bulunan hotel odalarına gidiyorlar. Herhangi bir sebepten dolayı kampüsten ayrılan oyuncunun 10 ila 14 gün arasında karantinada olması gerekiyor.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir