Ja Morant için parkelere dönüş zamanı daha da uzayabilir!

Ja Morant’in dönüş tarihi belirsizliğini koruyor.

NBA‘de Mephis Grizzlies formasıyla oldukça iyi bir sezon geçiren Ja Morant, son çıkan olayların ardından bir süre takımdan uzaklaştırılmıştı. Son çıkan haberlerin ardından genç oyuncunun parkelere dönüş tarihi henüz net değil.

ESPN‘in haberine göre Ja Morant, Florida’da bir danışmanlık programına girdi. Bir süre danışmanlık programına tâbi tutulacak genç oyuncunun parkelere geri dönüşü için belirli bir tarihin olmadığı bildirildi.

Morant, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Yardım almak ve ruh sağlığım için kendime biraz zaman ayıracağım. Stresle başa çıkmanın ve daha iyi olmanın yöntemlerini öğrenmek için çalışacağım.” ifadelerine yer vermişti.

Memphis Grizzlies, Ja Morant’in en azından çarşamba günkü Miami Heat maçına kadar oynamayacağını duyursa da kesin dönüş tarihi ile ilgili henüz bir karar verilmiş değil. Grizzlies, Morant’in geçtiğimiz hafta açtığı Instagram canlı yayınında silahını göstermesinin ardından genç oyuncunun yardım almasına öncelik veriyor.

Geçtiğimiz günlerde bir genç kişiye şiddet uyguladığı ve ardından ona silah doğrulttuğu ortaya çıkan Ja Morant’in adı daha öncesinde Indiana Pacers kafilesine lazerli silah doğrultmak ve mağaza çalışanı tehdit etme olaylarına karışmıştı. Yaşanan olayların ardından Ja Morant, sosyal medya hesaplarını kapattı.

23 yaşındaki oyuncu; bu sezon maç başına 27.1 sayı, 6.0 ribaund, 8.2 asist ortalamasıyla oynuyor. Morant’ın Memphis ile beş yıllık 231 milyon dolarlık sözleşmesi, 2023-24 sezonuyla birlikte başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler