J.R. Smith: “Bubble’da oyuncular tüttürüyorlardı” #NBA

Eski NBA oyuncusu J.R. Smith, katıldığı podcast’te 2020 sezonunda Bubble’da oynanan maçlar, kariyeri ve hayatı ile alakalı bilgiler paylaştı.

NBA Bubble sezonunun üstünden iki yıl geçmesine rağmen J.R. Smith, Bubble ile alakalı tartışmaları alevlendirecek bir iddia ortaya attı. O ortamda çalışabilmenin tek yolunun yasaklı madde kullanımı sayesinde gerçekleşeceğini belirten eski NBA oyuncusu Bubble’da bulunan oyuncuların yasaklı madde kullandıklarını söyledi.

Uzun süre kapalı alanda kalmak zorunda olmanın kolay olmadığını belirten Smith, antrenmanlar ve maçlar arasında istedikleri şekilde rahatlamaları için özgür olduklarını söyledi. Bubble deneyiminde ise J.R Smith, o sezon şampiyon olan Los Angeles Lakers formasını altı maçta terletti ve bu maçlarda ortalama 13.2 dakikalık süre aldı.

NBA’in tarih boyunca yasaklı maddelere karşı olduğunu belirten J.R., Bubble süresi boyunca NBA yönetiminin yasaklı madde testini durdurduğunu açıkladı.

İnsanların önyargıyla yaklaştığını ancak Bubble’da sadece basketbola odaklanmanın ve ailelerinden, evlerinden uzak bir yerde tek kilitli olarak kalmanın zorlayıcı olduğunu belirten eski NBA oyuncusu bazı oyuncuların istedikleri gibi rahatlama yeteneğine sahip olmalarının kendilerine yardımcı olduğunu ve bazı oyuncuların performanslarındaki artışını şu sözleriyle ifade etti:

“Bu engeli kaldırmaları harikaydı. Bu sayede tüm önyargılar kırıldı. Bazı oyuncular 30.000 kişi önünde o kadar iyi oynayamıyordu ancak bazılarının aynı zamanda tüttürmeleri sayesinde en iyi basketbol seviyelerini gördünüz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler