İzmir’de büyük şölen, Gençler Türkiye Şampiyonası başlıyor! #GETŞ16

IMG_2258

Mayıs ayı geldi. Altyapı tutkunları için Mayıs ayının önemli bir yeri vardır. Nedeni ise art arda gelen Türkiye Şampiyonaları. İlk olarak heyecan İzmir’de başlayacak. Geçtiğimiz senelerde yılın ilk Türkiye Şampiyonası, Yıldızlar kategorisinde gerçekleşirdi. Fakat bu sene ile birlikte takvim değişti. İlk turnuva Gençler kategorisinde. Gençler Türkiye Şampiyonası, altyapı tutkunlarının pür dikkat takip ettiği bir organizasyon. İzmir’in ev sahipliği yapacağı şampiyona, 10 Mayıs’ta başlayacak. Aslında 9 Mayıs Pazartesi günü çekilecek kura ile heyecan tüm takımları saracak. Final karşılaşması ise 15 Mayıs Pazar günü oynanacak ve turnuva sona erecek. Biz de TrendBasket altyapı grubu olarak bu şampiyona öncesinde sizler için güzel bir içerik hazırlamaya çalıştık ve 16 takımın da yer aldığı bir ön yazı hazırlandık. İşte turnuvaya katılacak olan takımlar ve bu takımların son durumları:

ANKARA: TED Ankara Kolejliler, TÜRK Telekom

BURSA: Bursaspor, Nilüfer Belediye, TOFAŞ

İSTANBUL: Acıbadem Üniversitesi, Beşiktaş, Darüşşafaka Doğuş, Fenerbahçe, Pertevniyal

İZMİR: Bornova Belediye, Dokuz Eylül İhtisas, Pınar Karşıyaka

SON ŞAMPİYON: Bandırma Kırmızı

ANADOLU ŞAMPİYONASI: Banvit, Trabzonspor

Geri1 of 17

İzmir’de büyük şölen, Gençler Türkiye Şampiyonası başlıyor!  #GETŞ16

7 YORUMLAR

  1. ünilig bile yayınlanırken bu turnuvaların yayınlanmaması kötü olur. İnşallah sesimiz duyulur federasyon tarafından. Sporcu velileri bayram eder vallahi.

  2. bu gençlerin son şampiyonası böyle önemli bir organizasyonun yayınlanması gerekir özellikle de izmir gibi büyük bir şehirde büyük fırsat. tbf den ricamız olsun

  3. Yatırım yaptık dedikleri ancak genç sezonu sonrası herkes kendi yoluna diyecekleri oyuncuların maçlarını niye yayınlasınlarki. Bu sistemde oyuncular kullanılıp atılacak birer oyuncaktan öteye geçmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler