İstanbul U16 Ligi Akreditasyon Grubu’nda üçüncü haftanın ardından | #U16

İstanbul Yıldız Erkekler (U16) Ligi Akreditasyon Grubu’nda üçüncü maçlar geride kaldı. İki takım yenilgi yüzü görmeden Bursa’da 17-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Yıldız Erkek Türkiye Şampiyonası’na katılmak için önemli avantajlar elde ettiler.

3 Mayıs Salı günü oynanan üç maçla üçüncü maçları tamamlanan İstanbul YE Akreditasyon Grubu’nda Ozan Havuzlu’nun öğrencileri Selimiye, Teşvikiye’yi 86-61’lik skor ile mağlup edip yoluna yenilgisiz devam etti. U16 Milli oyuncusu Mert Halavurte ve Ergi Tırpancı’dan dikkat çekici katkılar alan Selimiye 5 Mayıs’ta İstanbul DSİ ile karşılaşacak.

acibadem-yildiz-takim

Günün ikinci maçında ise Fenerbahçe ile İstanbul DSİ karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 69-61’lik skor ile galip ayrılan Fenerbahçe de yoluna kayıpsız devam ederken Türkiye Şampiyonası’na katılımı neredeyse garantilemiş durumda. 2001 doğumlu oyuncularından önemli katkılar alan sarı lacivertlilerin turnuvaya hangi torbadan katılacağı ise merak konusu.

Günün son maçında ise Acıbadem Üniversitesi ile Pertevniyal Gençlik karşı karşıya geldi. Oyunun büyük bölümünde kontrolü eline almakta zorlanan Acıbadem, ikinci yarı dış atışlardan kaydettiği sayılarla karşılaşmayı 71-67’lik skor ile kazanmasını bildi. Akreditasyon Grubu’nda ilk galibiyetini alan Acıbadem umudunu matematiksel hesaplar eşliğinde sürdürmeye devam etti. Pertevniyal Gençlik ise tamamı 2001 doğumlu oyunculardan kurulu kadrosuyla Akreditasyon Grubu’nda tecrübe kazanmaya ve U15 Milli Takımı’na gönderdiği oyuncularının oyun tecrübesini arttırmaya devam etmiş oldu. İstanbul DSİ tek galibiyet ile mücadelesine devam ederken Teşvikiye ise henüz galibiyet yüzü göremedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler