İsrail’de polis tutumuna tepki: Hapoel Tel Aviv, Maccabi Tel Aviv ile oynayacağı maça çıkmadı

Hapoel Tel Aviv, güvenlik endişesi sebebiyle Maccabi Tel Aviv karşısında oynayacağı karşılaşmaya çıkmama kararı aldı. 

İsrail Süper Kupası’nın yarı finalinde oynanacak Maccabi Tel Aviv – Hapoel Tel Aviv maçına, seyirci ve güvenlik güçleri arasında yaşanan olaylar damga vurdu. Hapoel cephesi, kolluk kuvvetlerinin taraftarlara sergilediği tutum sebebiyle maça çıkmayacağını açıkladı.

Olaylar, İsrail güvenlik güçlerinin maçtaki potansiyel seyirci olayları sebebiyle karşılaşma öncesinde yüksek güvenlik önlemleri alma kararı sonucunda ortaya çıktı. Karşılaşmaya gelen seyirciler, normalden farklı olarak kimlik kontrolü ve kapsamlı aramalarla karşı karşıya kalınca salon girişinde uzun kuyruklar oluştu.

İsrail basınının aktardığı kadarıyla bu denetime, çocuk yaştaki basketbolseverler dahi tabii tutuldu. Kapsamlı prosedürler çeşitli zorluklara ve aksaklıklara sebep olurken, polisler ve taraftarlar arasında da huzursuzluklar yaşandı.

Yaşanan olayların neticesinde de Hapoel, polislerin ortaya koyduğu tavrı kabul edilemez bulduğuna dair bir açıklama yayımladı. Basketbolun seyircilere ait olduğunun altını çizen İsrail ekibi, bu koşullar altında sahaya çıkmaları için herhangi bir gerekçeye sahip olmadıklarını ifade ederek karşılaşmadan çekildiğini açıkladı.

Hapoel Tel Aviv’in maça çıkmama kararıyla birlikte Maccabi Tel Aviv, mücadeleyi hükmen kazanmış ve adını doğrudan finale yazdırmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler