NBA’in en büyük efsanelerinden biri ve Hall of Famer olan Isiah Thomas, LeBron James’in tarihin en iyisi olacağını iddia etti.

Sports Illustrated’a açıklamalarda bulunan Isiah Thomas, Los Angeles Lakers’ın playoff yürüyüşünü değerlendirirken LeBron’a değinmeden geçmedi.

LeBron’un zirvede kalma arzusu ve geldiği yolu vurgulayan Thomas, süper yıldızın tarihin en iyisi olacağını iddia etti ve şunları söyledi:

“Her efsanenin koçlarına bir bakın, felsefi açıdan büyüklüklerinin nereden geldiğini görebilirsiniz. Kareem, Magic, Bird, Jordan, ben… Kolej ve profesyonel basketboldaki koçlarımıza ve oyunu nasıl öğrendiğimize bakın. LeBron James ise liseden geldi. Hocası kimdi? LeBron, basketbolun dahisi. Bu yüzden ona basketbolun Einstein’ı diyorum.

Zirvede olma ve orada kalma konusundaki doyumsuzluğuna hayranım. Bu kadar istatistiği domine eden bir oyuncu hiç görmedim. Belli alanlarda domine eden oyuncular oldu ama gerçekten hepsini yapanını hiç görmedik. O, bunu 17 yıldır hatasız şekilde yapıyor. Şimdilik bunu en iyi yapan Kareem oldu ama LeBron James, bu oyunu bıraktığında gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu olacak.”


Kaynak: Sports Illustrated

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir