Isaiah Austin, hayalini gerçekleştirmek adına ikinci bir şans elde etti!

NBA Draft 2014 gecesinde basketbolseverlere yürek burkan anlar yaşatan Isaiah Austin, bu kez oldukça sevindirici bir haberlere karşımıza çıkıyor!

Baylor’da oynamış olan atletik uzun Austin, oldukça ender görülen ve genetik olan Marfan hastalığından muzdaripti. Seçilmeyi beklediği NBA Draft 2014’ten dört gün önce sağlığının profesyonel şekilde basketbol oynamasına izin vermediğini öğrenen Austin için Adam Silver, draft gecesinde küçük bir jest yapmıştı. Sahneye çağrılmasının ardından gerçekleşen röportajda “Bundan sonra ne yapacaksın?” sorusuna ” Tekrar hayal kuracağım.” cümlesiyle karşılık veren Isaiah Austin, ne kadar olgun ve pozitif bir yaklaşım içinde olduğunu hepimize göstermişti.

O gecenin ardından yaklaşık iki buçuk sene geçti ve Isaiah Austin, sosyal medya hesabından sağlığının artık kariyeri önünde bir engel oluşturmadığını duyurdu!

Isaiah Austin: “Herkese haberlerin doğru olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Basketbol oynama hayalimi gerçekleştirebilmek adına elde ettiğim ikinci şans için tanrının lütfuyla kutsandım. Her şey bir neden doğrultusunda gerçekleşir ve ben tanıklığımı ve yolculuğumu tüm dünyadaki milyonlarca insanla paylaşmaya hazırım.” #Tekrarhayalkur

Austin, Baylor’da ikinci sınıf öğrencisi olarak mücadele ettiği son sezonunda 11.2 sayı, 5.5 ribaund, 1.4 asist ve 3.1 blok ortalamalarını tutturmuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler