ING Basketbol Süper Ligi’nde 2020/21 sezonunun ilk yarı maçları seyircisiz oynanacak.

Ülkemizde coronavirus yeniden yükseliş dönemine geçerken ING Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon öncesi önemli bir karar alındı. AA muhabirine konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, ING Basketbol Süper Ligi’nin ilk yarısının seyircisiz oynanacağını söyledi.

Hidayet Türkoğlu, “Biz de Sağlık Bakanlığı’mız ile yaptığımız görüşmelerde, sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanmasının daha uygun ve sağlıklı olacağına karar verdik. Bunu kulüplerimize de bildirdik.” ifadelerini kullandı.

Basketbolda seyircinin önemine değinen Türkoğlu, “Bu elbette kolay bir süreç olmayacak. Sporculuk hayatımızda hep dolu tribünler önünde performans sergiledik. Şimdi boş tribünlere oynamak zor olacaktır. Ancak öncelliğimiz hep insan sağlığı. Özellikle ülkemizde artan vaka sayılarından dolayı ilk amacımız, performans gösterecek sporcularımız, antrenörlerimiz ve salonda bulunan arkadaşlarımızın güvenliğini sağlayabilmek. Sağlık Bakanlığı’mızın, Bilim Kurulu’muzun verdiği talimata göre de inşallah ligin ikinci yarısından itibaren seyirci almaya başlayabiliriz.” diye konuştu.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir