İnanılmaz maç sonu, müthiş galibiyet, imza Fenerbahçe Beko ve Gigi Datome

Fenerbahçe Beko Turkish Airlines EuroLeague’deki 15. maçında Real Madrid’i Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda konuk etti. Yüksek ateşli boğaz enfeksiyonu geçiren Kostas Sloukas Real Madrid karşılaşmasında forma giymedi. İnanılmaz bir maç sonuna sahne olan karşılaşmada Gigi Datome’yle ürettiği basket faulle geriden gelip öne geçen Fenerbahçe Beko maçtan 65-63 galip ayrıldı. Sarı lacivertli ekip bu sonuçla 14. galibiyetini elde etti. Real Madrid 12 galibiyette kaldı.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde Fenerbahçe Beko’nun net bir oyun üstünlüğü vardı. Marko Guduric’in üzerinden hücum aksiyonlarını şekillendiren sarı lacivertli ekip Jan Vesely’i boyalı bölgede oldukça etkili kullandı. Gigi Datome’nin bire bir eşleşmelerini de skor üretimine yansıtan sarı lacivertli ekip verimli bir hücum performansı sergiledi. Real Madrid Anthony Randolph’un ve Jaycee Carroll’ın bireysel hamleleriyle Fenerbahçe Beko’nun agresif savunmasına çözüm üretmeye çalıştı. Ribaundları çok iyi kontrol etmenin de etkisiyle Real Madrid’e hamle şansı tanımayan Zeljko Obradovic’in ekibi ilk çeyreği 22-12 önde kapattı.

Fenerbahçe Beko ilk çeyrekteki savunma agresifliğini ikinci çeyrekte sergileyemedi. Jan Vesely üzerinden boyalı bölgede gerçekleşen üretim hariç ilk çeyrekteki hücum verimliliğini de kaybeden sarı lacivertli ekip skordaki üstünlüğünü korusa da Real Madrid’in oyun akışına ortak olmasına engel olamadı. Bu bölümde Rudy Fernandez’in ve Facundo Campazzo’nun sayılarıyla Fenerbahçe Beko’nun ilk çeyrekteki savunma agresifliğini kıran Pablo Laso’nun ekibi savunmada yaşadığı problemler nedeniyle oyunun kontrolünü ele geçirecek hamleyi yapamadı. Real Madrid eyreğin sonunda Trey Thompkins’in de hücum akışında üretime dahil olmasıyla aradaki sayı farkını kapattı ve takımlar soyunma odasına 32-32 eşitlikle gitti.

Real Madrid üçüncü çeyrekte Fenerbahçe Beko’nun kısa oyuncuları üzerinde yaptığı savunma baskısını arttırdı. Çeyreğin ikinci bölümünden itibaren Sergio Lllull’ü ve Facundo Campazzo’yu aynı anda oynatan İspanya temsilcisi Sergio Lllull’ün oyundan atıldığı bölümden sonra Fenerbahçe Beko’nun yaptığı hamleye cevap veremedi. Sarı lacivertli ekip çeyreğin son yakaladığı 7-2’lik seriyle final çeyreğine 48-44 önde gitti.

Final çeyreğinde oyunun kontrolü tamamen Real Madrid’deydi. Hem hücumda hem de savunmada Fenerbahçe Beko’ya göre çok daha etkili bir performans sergileyen Real Madrid maçın son iki dakika yirmi bir saniyesine 57-63 önde girdi. Sarı lacivertli ekip maçın son bölümünde inanılmaz bir reaksiyon göstererek skoru 62-63’e getirince Real Madrid’de Pablo Laso mola istedi. Maçtaki son hücumunda Gigi Datome’yle basket faul bulup üç sayı üreten Fenerbahçe Beko 65-63 galip ayrıldı. Sarı lacivertli ekip Real Madrid’in son hücumunu da savunmayı başardı. Zeljko Obradovic’in ekibi bu sonuçla EuroLeague’deki 14. galibiyetini elde etti. Real Madrid 12 galibiyette kaldı.


Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe Beko – Real Madrid (EuroLeague)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler