TBL Spor Toto Play-Off Final Serisi ilk karşılaşmasında Pınar Karşıyaka’yı 95-92 mağlup etmeyi başaran Anadolu Efes’te tecrübeli çalıştırıcı Dusan Ivkovic, karşılaşma sonrası önemli mesajlar verdi.

İlk yarıda potalarında gördükleri 50 sayının kendisi ve takımı adına açıklamasının mümkün olmadığını belirten Dusan Ivkovic, ikinci yarıda daha tempolu bir oyun oynamaya çalıştıklarını ve zor da olsa sonuca gitmeye başardıklarını ifade etti. İkinci maçta daha iyi bir oyun ortaya koymaya çalışacaklarını ifade eden Sırp antrenörün açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Zorlu ve üst düzey mücadelenin ortaya konduğu ve birbirinden farklı iki yarının sergilendiği bir maç oldu. İlk yarıda Karşıyaka çok iyi hücum performansı sergiledi ve bu bölümde dokuz üç sayılık isabet buldular. Maçın ilk yarısında potamızda 50 sayı gördük. Karşıyaka, çeyrek finalde üçüncü maçın ilk yarısında Banvit potasına 54, yarı finalin birinci maçında da Fenerbahçe potasına ilk yarıda 51 sayı attı. Biz bugün birinci devreyi iki sayı fark ile geride kapattık. İkinci yarıda ilk yarıya oranla tempoyu artırarak daha yüksek seviyede oynadık. Oyunun bu bölümünde iki takım da iyi savunma yaptı. Ama maçın son dakikalarında dokuz sayı öne geçtikten sonra kazanacak durumda olmamıza rağmen basit hatalarımız nedeniyle maç uzatmaya gitti. Genç ve tecrübesiz bir takımız. Çalışmaya devam etmeliyiz. En iyi şekilde çalışıp, konsantre olarak ikinci maça hazır olmalıyız. Ayrıca Karşıyaka’yı tebrik ederim, çok iyi ve modern basketbol oynuyorlar. İkinci maçta daha iyi oynamaya çalışacağız.”

 

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir