Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında İstanbul BB’yi konuk eden TOFAŞ, karşılaşmadan 73-61’lik skorla galip ayrıldı.

TOFAŞ ilk beşi: Diante Garrett – Demonte Harper – Kyle Weems – Kenny Kadji – Jeff Withey

İstanbul BB ilk beşi: Tu Holloway – Mehmet Yağmur – Luka Babic – Damien Kulig – Semih Erden

Etkili savunmalarla başlayan mücadelede skor üstünlüğünü ele alan TOFAŞ, bu üstünlüğünü ilk çeyreğin son beş dakikasında kaybetti. 12-0’lık seri yakalayan İstanbul BB, çeyreği 8-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 9-0’lık seri ile başlayan TOFAŞ, yaklaşık dokuz dakika sonra skorda öne geçti. Skorda ve oyunda üstünlüğü geri alan ev sahibi ekip, ilerleyen dakikalarda farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. Son bir buçuk dakikada beş sayılık seri bulan İBB, maça yeniden ortak oldu. Soyunma odasına ise 32-26 TOFAŞ üstünlüğü ile gidildi.

TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu)

İkinci yarıda açılışı Damian Kulig yaptı. Kulig’den gelen dört sayıyla skora yeniden ortak olan konuk ekip, 6-0’lık seri ile yarıya başladı. Ev sahibi ekip ise yarının başlangıcından yaklaşık dört dakika sonra ilk sayılarını kaydetti. Oyunun kontrolünü yeniden sağlayan TOFAŞ, çeyreğin son bir buçuk dakikasına çift haneli farklarla önde girdi. Üstünlüğünü arttıran ev sahibi ekip, karar çeyreğine 54-38‘lik avantajla girdi.

Final çeyreğinde de ikinci çeyrekten bu yana olan rahatlığını yitirmeyen ev sahibi ekip, genç ismi Yiğit Arslan’ın 17 sayıyla kariyer rekoru kırdığı maçı 73-61‘lik skorla kazanarak ligdeki ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir