İki uzatmaya giden maçın kazananı Almanya!

EuroBasket 2022 B Grubu’nda günün ilk maçında Almanya ile Litvanya karşılaştı.

EuroBasket 2022 B Grubu’nda günün ilk maçında ev sahibi Almanya ile Litvanya karşılaştı. İki uzatmaya giden ve Franz Wagner – Jonas Valanciunas düellosu izlediğimiz mücadeleyi Almanya kazandı.

Mücadele Marius Grigonis ile Daniel Theis’ın karşılıklı basketleriyle başladı. İki takımın da hücumda birbirlerine karşılık vererek ilerlediği çeyrek 10 dakika boyunca böyle geçti. İlk çeyrek Rokas Jokubaitis’in serbest atış isabetleriyle 19 – 19 tamamlandı. İkinci çeyrek ise daha bol skorlu ve Almanya’nın üstün olduğu bir 10 dakika oldu. Almanya’nın Andreas Obst’un basketleriyle farkı dokuza kadar çıkarmasının ardından Litvanya molası geldi. Litvanya periyodun sonlarına doğru farkı azalttı ancak Franz Wagner’i durduramadı. İlk yarı Almanya’nın 46 – 41 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarı Domantas Sabonis ile Franz Wagner’in karşılık basketleriyle başladı. Litvanya etkili olduğu çeyrekte farkı bire kadar indirdi ancak öne geçemedi. Rokas Jokubaitis’in çeyreğin sonundaki smacı skoru belirdi. Almanya, üçüncü çeyreği 66 – 65 önde tamamladı. Dördüncü çeyrek ise kıran kırana geçti. Litvanya, Sabonis’in basketiyle çeyreğe öne geçerek başladı. Almanya’da Franz Wagner etkili olurken Litvanya’da Jonas Valanciunas etkili oldu. Son iki dakikaya Almanya yedi sayı farkla girdi ancak Litvanya pes etmedi. Valanciunas son hücumda attığı basketle mücadeleyi 89 – 89‘a getirdi. Almanya son hücumdan yararlanamayınca uzatmaya gidildi.

Almanya son hücumdan yararlanamayınca uzatmaya gidildi. Uzatma periyodu kıran kırana geçmeye devam etti ve eşitlik bozulmadı. İlk uzatma periyodu 96 – 96 eşitlikle geçildi. İkinci uzatma periyodunda ise Almanya’da Maodo Lo sahne aldı. Üst üste üçlükleriyle farkı beşe çıkardı. Litvanya maçı tekrar son hücuma taşımayı başardı ancak Arnas Butkevicius üçlüğü isabete çeviremedi. Almanya, mücadeleyi 109 – 107 kazandı.

Almanya’da Franz Wagner 32 sayıyla, 8 ribaundla harika bir performans sergilerken Dennis Schröder 25 sayı, 8 asistle mücadele etti. Maodo Lo ise 21 sayıyla Schröder – Wagner ikilisine destek oldu. Litvanya’da Jonas Valanciunas 34 sayı, 14 ribaund, 5 asistle inanılmaz bir performans sergiledi. Marius Grigonis 17 sayıyla Valanciunas’a destek olurken Domantas Sabonis 13 sayı kaydetti.

Çeyrek skorları:

1. çeyrek: 19-19
2. çeyrek: 41-46
3. çeyrek: 65-66
4. çeyrek: 89-89
1. uzatma periyodu: 96-96
2. uzatma periyodu: 107-109

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler