Igor Kokoskov’un amacı Phoenix Suns markasını diriltmek!

NBA tarihindeki ilk Amerika dışında doğmuş ve büyümüş Koç olan Sırp Igor Kokoskov, Phoenix Suns’ın başına geçmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon 21 galibiyet, 61 mağlubiyetle (kulüp tarihinin en kötü ikinci derecesi) NBA sonuncusu olan Phoenix Suns’ın başına geçmesiyle ilgili son olarak Utah Jazz’da yardımcı antrenörlük yapan Igor Kokoskov şu ifadeleri kullandı:

“Kendimi Avrupalı koç olarak görmüyorum. Ben bir NBA koçuyum. Bir koç olarak şımarık değilim. Bence bir koçun işi önünde olandan inşa etmek, yaratmak. Ben takımını seven yapıda biriyim. Takımımı severim ve oyuncular da bunu hisseder. Biz Kokoskov ailesi olarak Phoenix’i evimiz olarak görüyoruz. Bazı sorumluluklar taşıyorum çünkü eğer başarılı olamazsam Amerikan medyası “Gördünüz mü, koçluk yapamıyorlar. Biz kendi koçlarımıza yönelmeliyiz.” diyecek ama bu iş uluslararası veya Amerikalı bir koç olmanızla ilgili değil, kazanmakla ilgili. Bu yaz hem draft hem de serbest oyuncu pazarı açısından çok önemli bir yaz olacak.”

46 yaşındaki Kokoskov, NBA’de yardımcı antrenör olarak on sekiz yıl geçirdi, altı farklı takımda çalıştı. Çalıştığı takımlarda yedi kere konferans finali gördü. 2008 – 2013 yılları arasında Phoenix Suns’ın yardımcı antrenörüydü. Son olarak da EuroBasket 2017’de Slovenya Milli Takımı’nın başında şampiyonluk yaşadı.

Sekiz yıldır playoff göremeyen ve geçtiğimiz yıl lig sonuncusu olan Phoenix Suns, lotaryada birinci sıradan seçmek için en fazla şansa sahip takım.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler