Bir süredir Koç Sarunas Jasikevicius’a ilgisi bulunan Fenerbahçe Beko’da iddialara göre Jasikevicius’un alternatifi hazır.

Sırbistan merkezli medya organı Nova.rs’de yer alan iddiaya göre bir süredir Sarunas Jasikevicius’a ilgisi bulunan Fenerbahçe Beko, Saras girişimlerinden sonuç alamazsa rotasını İtalyan Koç Sergio Scariolo’ya çevirecek.

Şu an NBA’de Toronto Raptors çatısı altında asistan koçluk görevini yürüten 59 yaşındaki basketbol adamı, İspanya Milli Takımının da koçluk görevini yürütüyor.

EuroLeague arenasında Real Madrid, Unicaja Malaga, Khimki Moskova, Olimpia Milano ve Baskonia gibi takımları çalıştıran Scariolo, bu kulüp takımlarında toplamda dokuz kupa kaldırırken Toronto Raptors ile geçtiğimiz sezon NBA şampiyonluğu sevinci yaşamıştı.

Son olarak 2013-14’te EuroLeague’de boy gösteren Scariolo, en önemli başarılarını ise İspanya Milli Takımının başındayken elde etti. Geçen yıl Çin’de düzenlenen FIBA World Cup’ta şampiyonluk ipini göğüsleyen İspanya’nın başında olan deneyimli koç, 2009, 2011 ve 2015 EuroBasket’te de şampiyonluk yaşadı.

2012 Olimpiyatlarında gümüş, 2016 Olimpiyatlarında bronz madalya kazanan Scariolo, 2017 EuroBasket’te de bronz madalya kazanmıştı.


Kaynak: Nova.rs

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir