Dünyanın en popüler basketbol ligi olan NBA’de bu sezon finaller Covid-19 pandemisi nedeniyle seyircisiz olarak izole bir yer olan Bubble’da* oynanacak. 

Koronavirüs salgının büyümesi ile birlikte Mart ayında durdurulan lig Temmuz ayının sonunda Orlando’nun Walt Disney Stüdyoları’nda tekrar başlamıştı.

Normal sezonun bir bölümü burada sadece oyuncular eşliğinde oynanmış playoff maçlarında ise oyunculara misafir çağırma hakkı tanınmıştı. Böylelikle oyuncuların aileleri Bubble’a gelerek yakınlarına destek olma fırsatı bulmuşlardı.

Bütün bunlar olurken TicketiQ sitesi NBA Finalleri’nin seyircisiz oynanmasının ligi ne kadar zarar uğrattığını hesaplamaya çalıştı; ortaya çıkan fatura ise bir hayli kabarık.

Buna göre Los Angeles Lakers ile Miami Heat arasında oynanacak olan NBA Finalleri’nin seyircisiz oynanmasının takımlara ve lige zararı yaklaşık 200 milyon dolar.

Bu sayının kesin olmadığı ve iki takımın sezon içerisindeki bilet fiyatlarına, boş koltuk sayısına ve NBA Finalleri’nde bir biletin ortalama ne kadar satıldığına bağlı olarak değişebileceği de belirtildi.

Pandeminin ilk başladığı dönemde ise seyircilerin içeri alınmayacağı kesinleştiği zaman TicketiQ sitesi tüm sezonun lige ve takımlara zararının 1 milyar dolara yaklaşacağını belirtmişti.


Kaynak: Ticketiq.com

*Bubble: Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle NBA yönetimi oyuncuları Bubble adını verdikleri Orlando’da bulunan Disney World Stüdyolarında toplamış ve giriş, çıkışları yasaklamıştı. Oyuncular burada maçlarını yapıp hemen ardından yine aynı kampüste bulunan hotel odalarına gidiyorlar. Herhangi bir sebepten dolayı kampüsten ayrılan oyuncunun 10 ila 14 gün arasında karantinada olması gerekiyor.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir