2008 yılından bu yana NBA’de mücadele eden İspanyol oyuncu Marc Gasol yeni sezonda basketbola başladığı yere, Avrupa’ya dönmeyi planlıyor. İddia edilen takım ise Barcelona.

Bu sezon NBA ekiplerinden Toronto Raptors forması giyen ve birçoklarına göre performansı bu seviye için artık yeterli olmayan Gasol için Amerika macerası sona eriyor olabilir.

Çıkan iddialara göre 35 yaşındaki oyuncu ile Golden State Warriors ve Dallas Mavericks ilgileniyor ancak yıldız oyuncu EuroLeague seçeneğini de göz önünde bulunduruyor. Burada katılacağı takım ise İspanyol devi Barcelona.

Marc Gasol, Avrupa’nın bir alternatif olacağını düşünüyor ve gelecek teklifleri değerlendirecek. İspanyol oyuncunun buradaki ana hedefi ise Avrupa’da bulunduğu takım ile THY EuroLeague’i kazanmak.

2.11 boyundaki oyuncu Avrupa kariyerinde 2003-2006 yılları arası Barcelona forması giyerken 2006-2008 yılları arası Gibona forması giymiş ve ardından NBA’in yolunu tutmuştu. Gasol burada Memphis Grizzlies ve Toronto Raptors formalarını giydi.

Kaynak:

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir