Hücum düellosunun sonunda gülen taraf ALBA Berlin #EuroLeague

ALBA Berlin, Turkish Airlines EuroLeague‘de bu hafta Olimpia Milano deplasmanında sahaya çıktı.

Vladimir Micov ile Michael Roll’dan gelen üst üste iki üçlük isabetinin ardından hızlı hücumda Vladimir Micov’un attığı turnikeyle ilk bir buçuk dakikayı 8-2’lik üstünlükle geçen Olimpia Milano maça iyi başlayan taraftı. Luis Scola’dan gelen iki üçlükle Olimpia Milano, çeyreğin ortasına kadar skorda önde olan taraf olsa da (16-14) çeyreğin ortasından çeyreğin sonuna kadar olan bölümde daha iyi hücum eden ALBA Berlin, ilk çeyreği 27-25 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Keifer Sykes ile Vladimir Micov’dan gelen iki üçlükle başlayan Olimpia Milano’ya ALBA Berlin, Niels Giffey ile Luke Sikma’dan gelen iki üçlükle karşılık verdi. Attığı üçlüğün ardından bir tane daha üçlük isabeti bulan Luke Sikma, devamındaki Olimpia Milano hücumunda çaldığı topun ardından yaptığı asist ile takımını 38-33’lük üstünlüğe taşıdı. Çeyreğin son kısmında ALBA Berlin, çeyreğin ilk bölümünde gösterdiği performansı gösteremezken Olimpia Milano ise Nemanja Nedovic’in hücumda aktif olduğu bu bölümde bu oyuncudan gelen sayılar ile skoru dengelemesini bildi. İlk yarı Nedovic’in basketiyle 45-45 eşitlikle sonuçlandı.

İkinci yarı dengede başladı. Olimpia Milano bu çeyreğe Luis Scola’dan gelen basketlerle başlarken ALBA Berlin ise Landry Nnoko ile Markus Eriksson’un etkili performanslarıyla başladı. İki takımın da sayı bulmaka zorlanmadığı bol skorlu geçen bu çeyreğin genelinde skor dengedeydi. Olimpia Milano’nun faul hakkının dolmasının ardından ALBA Berlin, özellikle çeyreğin son kısmında faul çizgisine çok gidip serbest atıştan çok fazla sayı buldu. Bu çeyrekte 30 sayı atan ve bu 30 sayının 12’sini serbest atıştan atan ALBA Berlin son çeyreğe 75-73 önde girdi.

Son çeyreğe ALBA Berlin çok iyi başladı ve önceki çeyreğin sonunda sahip olduğu skor üstünlüğünü sürdürüp farkı arttırdı. Tyler Cavanaugh’dan gelen basketfaulün ardından henüz çeyreğin başlamasından iki dakika geçmişken Koç Ettore Messina erken bir mola aldı (82-75). Mola sonrasında da daha iyi taraf olan ALBA Berlin, farkı çift hanelere çıkardı ve Marcus Eriksson’dan üçlük bir de faulden gelen 3+1 sayı ile 9-0’lık bir seri yakalamış olup farkı 13 sayıya çıkardı (88-75). Farkın 13 sayıya çıktığı bu bölümün ardından savunma sahasında daha iyi bir iş çıkaran Olimpia Milano, oyun üstünlüğünü ele geçirip farkı eritti. Sergio Rodriguez ile Vladimir Micov’un üst üste serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla Olimpia Milano farkı iki sayıya indirse de (93-91) ALBA Berlin, Luke Sikma’nın turnikesi ile Martin Hermannsson’un üçlüğüyle son 50 saniyeye 98-91 önde girdi. Vladimir Micov kalan bölümde basketleriyle iki defa farkı dört sayıya indirse de hata yapmayan ALBA Berlin maçı 102-96 kazandı.

ALBA Berlin’de Marcus Eriksson 22 sayıyla maçın en skoreri olurken Olimpia Milano’da ise Vladimir Micov 20 sayıyla takımının en çok sayı atan oyuncusu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler