Hopikoğlu: “Kulig beklentilerimizi karşılayamadı”

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Trabzonspor Medical Park Kulüp Başkanı Abiş Hopikoğlu, konuk olduğu Pota Arkası programında kulübü ve oyuncuları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Sezona 5 – 0 mağlubiyet ile kötü başladıklarını ancak durumu düzelteceklerine inandığını belirten Hopikoğlu, “İlk 5 maçta en az 3 galibiyet alırız diye hesap yapmıştık. 5’te 0 ile başlayınca morallerimiz bozuldu, oyuncularda ve teknik ekipte de aşırı bir stres oluştu. Aldığımız Türk Telekom galibiyeti bu stres ve korkuyu kırmış oldu. Önemli bir galibiyetti. Artık seri galibiyetler alarak istediğimiz seviyeye geleceğimize inanıyorum.” sözlerini kullandı.

Abiş Hopikoğlu, PGE Turow Zgorzelec’ten transfer ettikleri uzun forvet oyuncusu Damian Kulig’ten, istediği katkıyı henüz alamadığını şu sözlerle dile getirdi, “Kulig konusunda beklentilerimiz henüz karşılanabilmiş değil. Kendisi bildiğimiz, gördüğümüz yeteneklerini yansıtamadı. Adaptasyon sürecini düşünerek sabırlı davrandık. Teknik kadronun raporu doğrultusunda o pozisyona arayışımız var, ancak acele etmiyoruz.”

Oyuncu konusunda istedikleri bir transferi gerçekleştiremediklerine ve oyun kurucu eksikliği çektiklerine değinen Başkan, “Oyun kurucu pozisyonunda Darius Johnson-Odom skorer bir oyuncu olsa da asist konusunda sıkıntı yaşıyor. Karar verme mekanizmasını geç çalıştırıyor. Hem bu yönden, hem de savunma yönünden Bost’ı istedik ancak takımındaki sakatlıklar nedeniyle koçları transfere izin vermedi. Bu pozisyonda bir oyuncuya bağlı kalmış değiliz, arayışlarımız var ama sezon ortasında iyi oyuncu bulmak kolay değil.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında taraftar grupları hakkında ortaya atılan iddialara da şu cümleler ile yanıt verdi, “Bizim hiçbir taraftar grubuna ön yargımız olmadığı gibi, tüm taraftarlara saygı ve sevgimiz var. Hem anlayış olarak hem de hukukî yönden taraftara bilet dağıtan bir yönetim değiliz, bunu doğru da bulmuyoruz. Ankara’da, Türk Telekom maçında bir grup taraftarın dışarıda kaldığı şeklinde bir bilgi ulaştırılınca konuyla ilgilendik ve yardımcı olduk. Ankara’da bulunan bir iş adamı arkadaşımız, kendilerine 300 bilet civarında bir yardımda bulundu. Ancak olay 2-3 kez tekrarlanınca bunun art niyetli bir şey olduğunu düşünerek kendilerine “Böyle art niyetli davranacaksanız maçı izlemeyin o zaman” dedim. Gittiğimiz her deplasmanda bize destek veren bağımsız, hür ve hesapsız taraftarlar var. Bizim onları kayırdığımız yönünde iddialar ortaya atılıyor. Böyle bir şey yok, biz tüm taraftarlarımıza eşit mesafedeyiz.”

Son olarak da kendilerini daha iyi günlerin beklediğini düşünen Abiş Hopikoğlu, şu sözler ile açıklamalarını noktaladı, “Sezon öncesinde bizim kurguladığımız takım bu şekilde değildi. Zira Kaptan Alper sakatlandı, Sertaç tam hazır değil. Velickovic’in özel bir yeri var, takım liderliği konusunda önemli bir misyon üstleniyor. Yaşadığı sakatlıktan sonra, son haftayı saymazsak %20-%30 verim ile oynadı, şimdi yavaş yavaş kendi ritmini bulmaya başladı. Bu sorunları aşınca daha iyi bir konuma geleceğimizi düşünüyorum.” 

  • İçerikte kullanılan Abiş Hopikoğlu’na ait açıklamalar Basketfaul.com ‘dan alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Abiş Hopikoğlu: “A Takımı’nı bir yıl dondurup dönme ihtimalimiz var”

Yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle kapanma noktasına gelen Trabzonspor Basketbol Başkanı Abiş Hopikoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Hürriyet'ten Fatih Sabovic'e konuşan Abiş Hopikoğlu, Trabzonspor Basketbol A Takımı'nı...

İstanbul BBSK, Damian Kulig transferini duyurdu

#BSL ekibi İstanbul BBSK kadrosunu Damian Kulig ile takviye etti. İstanbul ekibi Damian Kulig ile gelecek sezon için anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Son üç sezondur ülkemizde forma...

İstanbul BBSK, Luka Babic ve Damian Kulig ile anlaşma sağladı

İstanbul BBSK, takımını ratiopharm Ulm'dan Luka Babic ve Banvit'ten Damian Kulig ile takviye etti. Gelecek sezon için transfer çalışmalarına Tu Holloway transferiyle başlayan İstanbul BBSK,...