Holon BCL hikayesine bir bölüm daha yazacak | Değerlendirme

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nin kendine has iki takımı Hapoel Holon ile SIG Strasbourg çeyrek final serisinin ikinci maçı için Fransa’da buluştu. Her iki tarafa da gidip gelen terazi eninde sonunda Holon’u gösterdi.

İsrail’deki ilk maçta tamamen Holon’un oyunu oynanmıştı. Fransa’da ise Strasbourg tarzı başlangıca ve maçın büyük bölümüne hakimdi. Yarı sahanın her yanına baskı yapmaya yemin eden Strasbourg savunması, yüksek tempoya da uyum sağladı ve ilk çeyrekte 13-0’lık seri yakaladı. 9-14’ten 22-14’e geldi skor. Holon savunması bu sürece kadar 7 hücum ribaunduna izin verdi. Dolayısıyla, Strasbourg’un hücum ribaundu ve açık saha oyunu her noktasıyla işliyordu.

Adam Smith ve Tyrus McGee bire birleri dışında üretemeyen Holon, üçüncü çeyreğin ortalarına kadar rakibini seyredecekti. Joe Ragland da etkisizken başka çıkış yolu yoktu. Ta ki Strasbourg ikinci yarıyı üst üste canlı top kayıplarıyla açana kadar. Üçüncü çeyrekte altı top kaybı yaptı Strasbourg. Top kayıpları açık saha fırsatlarına mani oldu. Mücadeleci beş de yarı saha hücumunda üretemedi ve Strasbourg’un rüzgarı dindi. Holon da üretemiyordu. Ancak gıdım gıdım sayılarla çeyrek başında 16 olan dezavantajı kapattı.

Maç dengeye geldiğinde clutch anlara kalacağımız anlaşıldı. Bu noktada sezonun yıldızlarından biri kabuğunu kırdı. Joe Ragland, 80 dakika eller belde gezip son 10 dakika bir gol, bir asist yapıp maçı alan 10 numaralar gibi çıktı ortaya. Smith ve McGee dışında kimseden katkı gelmiyordu; maçın daha az kötü olan kazansın formatına dönüşü Ragland’a alan açtı. Mart ayının en değerli oyuncusu Ragland da şansını sonuna kadar kullandı.

Hapoel Holon’u mayıs ayında da BCL’de izleyeceğiz. Sıradaki rakip Lenovo Tenerife. Geçen sezon çeyrek final gördüğünde kulüp tarihine geçen ekip, bu sezon yarı finalde. Ortada her sene ayrı tarih yazan bir topluluk var. Dolayısıyla, onları izlemek de tarihe tanıklık etmenin keyfini barındırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler