Hırvatistan’ın yeni koçu belli oldu

0
527

Hırvatistan Milli Takımı’nın koçu Velimir Perasovic, görevine devam edemediği için Hırvatistan Basketbol Federasyon’u geçtiğimiz günlerde yeni koç arayışına geçmişti.

Yeni koçunu çok geçmeden bulan Hırvatistan Basketbol Federasyon’u bugün yaptığı resmi açıklamada Hırvatistan Milli Takımı’nın başına  Aleksandar Petrovic‘in getirildiğini duyurdu.

Daha önce 1995 ve 1999-2001 yıllarında Hırvatistan’ı çalıştıran Aleksandar Petrovic, kariyeri boyunca Cibona Zagreb, Baloncesto Sevilla, Anwil Wloclawek, Lleida Basquet, Scafati Basket, KK Zadar, Cedevita Zagreb, Bosna Hersek ve Lietuvos Rytas’ı çalıştırdı.

Hırvatistan’ın efsane basketbolcusu Drazen Petrovic’in kardeşi olan Aleksandar Petrovic, daha önce 1995’de Hırvatistan’ı üçüncülüğe taşırken, 1999’da on birinci, 2001’de ise yedinci yaptı.

Hırvatistan’ı çalıştıran Velimir Perasovic, kulübü Laboral Kutxa izin vermediği için Hırvatistan Milli Takımı’nın başındaki görevinden ayrılmıştı.

Bu yaz Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek olan Hırvatistan, geçtiğimiz yaz Eurobasket’te hayal kırıklığı yaşamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz