Hırvatistan’da Bender ve adidas krizi!

Bugün Girit’te başlayacak olan U19 Dünya Şampiyonası öncesinde Hırvatistan’da Dragan Bender’in turnuvada oynayamayacağı belirtildi.

2016 draftında ilk 5’ten seçilmesi beklenen Bender’in menajeri Maurizio Balducci, Hırvatistan Basketbol Federasyonu’nun kendilerine eğer oyuncunun maçlarda Jordan Brand marka ayakkabı giymezse, milli takımda oynamasının mümkün olmadığını belirttiğini söyledi.

Bender’in adidas ile kontratı var ve şartlara göre böyle bir şey yapması mümkün değil.

“Bana eğer Dragan Jordan Brand ayakkabı kullanmazsa, oynayamayacağını söylediler” diyerek DraftExpress’e konuşan Balducci, “Çok üzgünüz. Ülkesinin renklerini korumak istedi fakat reklam sebepleri anladığım kadarıyla spor nedenlerinden daha önemli. Bütün takım arkadaşları ve koçu için üzgünüm. Son 3 haftadır turnuvaya çok iyi hazırlandılar” diye de ekledi.

Ulaştığımız Balducci, “Şu andaki problemi çözmeye çalışıyoruz yarına kadar fakat pek olumlu adım yok. Böyle devam ederse Dragan oynayamayacak” dedi.

Hırvatistan’da takımın önemli oyuncularından Lovro Mazalin de sakatlığından dolayı turnuvayı kaçırmıştı. Kağıt üzerinde şampiyonluk adaylarından birisi olan Hırvatların Bender’siz turnuvada işi bir hayli zor olacaktır…

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler