Hırvatistan Basketbol Federasyonu’nun yeni başkanı Yugoslavya ve Hırvatistan basketbolunun efsane isimlerinden biri olan Stojan Vrankovic oldu.

Son zamanlarda eski efsane oyuncuların, ülkelerinde basketbol federasyonu başkanı olmaları göze çarparken Arvydas Sabonis Litvanya’da, Andrei Kirilenko Rusya’da, Jorge Garbajosa İspanya’da ülke basketbolunun başına getirilmişti. Ülkemizde de Hidayet Türkoğlu’nun Türkiye Basketbol Federasyonu’na başkan seçilmesi sonrası aynı hamle Hırvatistan’dan geldi ve ülkesiyle kazandığı başarıları ile birlikte ülke basketbolunun ikon isimlerinden biri haline gelen Stojan Vrankovic, Hırvatistan Basketbol Federasyonu’nun yeni başkanı oldu.

Ivo Vidovic, Danko Radic ve federasyona iki kez başkanlık yapmış olan Ivan Suker’den sonra 1991 yılında kurulan Hırvatistan Basketbol Federasyonu’nun dördüncü başkanı olan Vrankovic: “Bu benim için büyük bir onur. Hırvatistan’ın milli takımında kaptanlık yapmıştım ve şimdi burada başkanım. Bu gerçekten büyük bir onur aynı zamanda da büyük bir sorumluluk. Bizim amacımız ligimizi çalışarak her geçen yıl güçleştirmek, gençlere yatırım yapmak ve koçlarımızı eğitmek. Diğer bir hedefimiz ise FIBA ve ABA Ligi ile olan güzel iş birliğimizi devam ettirmek. Bu finansal açıdan kolay olmayacak fakat pazarlama planları için çok çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Kingsport.gr

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir