Hidayet Türkoğlu: “Sporcularımıza tembel demek beni üzüyor, onları motive etmeliyiz”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TRT Spor’da yayınlanan kadın basketbolu programı Hava Atışı’nda Ayşegül Kazmaz’ın sorularını yanıtladı.

Kendisine yöneltilen yabancı sınırı ve yerli oyuncuların yeteri kadar çalışmadıkları konusu hakkında konuşan Türkoğlu, oyuncuları böyle esinlendirmenin kendisini üzdüğünü belirtti. Gençlere daha çok destek verilmesi gerektiğini de vurgulayan Hidayet Türkoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Şunu anlamamız gerekiyor. Bu çok kolay bir kaçış yöntemi. Sporcularımızı bu şekilde tembel, çalışmıyor gibi esinlendirmek beni çok üzüyor. Halbuki tam tersi. Genç kardeşlerimizi daha çok desteklememiz, motive etmemiz gerekiyor. Tecrübeli diğerlerine göre daha az olabilir ama biz burada onları daha çok desteklersek, morallerini üstün tutarsak sanırım onlarda kendilerini daha iyi seçecekler. Eğitmenlik anlamında da çalışmalarız olacak. Dediğim gibi sporcularımıza bu tarz söylemlerin yapılması beni gerçekten üzüyor. Ben inanıyorum ki bizim dönemimizde iyi ilişkiler içerisinde bunlar iyi noktaya gelecek ve ekip halinde iyi işler yapacağız.”

  • Kaynak: TRT Spor

1 Yorum

  1. Gencler calismiyor deyip dovulup sovuluyorlar! Veliler kor, federasyon sagir, basin dilsiz! Ozguvenleri ellerinden aliniyor! Avrupa capinda , dunya capinda sporcu yetismiyor 80 milyonluk ulkemizde!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler