Hidayet Türkoğlu: “Sosyal medya üzerinden hakemleri hedef göstermek güzel şeyler değil” #BSL

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, sosyal medya üzerinden hakem kararlarına tepki gösteren Meksa Yatırım Afyon Belediyespor hakkında açıklamalarda bulundu.

Nesine.com ile yapılan sponsorluk anlaşmasının imza töreninde basın mensuplarına konuşan Hidayet Türkoğlu, Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden Gaziantep Basketbol maçında alınan hakem kararlarını protesto etmesini eleştirdi.

Bu hareketin yanlış olduğunu ifade eden Türkoğlu, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Hayatımda sosyal medya üzerinden kimseye cevap vermedim. Belediye başkanı gibi birisinin sosyal medya üzerinden federasyon ve hakemler hakkında yorum yapması oturduğu koltuğa yakışmıyor. Bu sosyal medya üzerinden tartışılacak bir konu değil. Hepimizin telefon numaraları ve federasyonumuzun kapısı herkese açıktır. Rahatsız olduğunuz noktalarda gelin tartışalım. Hakem arkadaşların isimlerini de vererek hedef göstermek yakışık almayan şeyler. Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un daha dikkatli olmasını rica ediyorum. Bu arkadaşlar da işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Özellikle sosyal medya üzerinden onları hedef göstermek güzel şeyler değil. İnşallah bu hatalarından bir an önce dönerler. TBF Başkanı benim ve bu kurumu temsil ediyorum. Eğer şehrin belediye başkanının bir rahatsızlığı varsa açıp telefonu bunu dile getirebilir. Sosyal medya üzerinden popülizm yapmaya gerek yok. O koltuktaki insanlara bu tip söylemler yakışmıyor.”


Kaynak: trtspor.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler