Hidayet Türkoğlu: “Önümüzdeki sezondan itibaren maçları açık kanalda yayımlayacağız”

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, önümüzdeki sezon maçları şifresiz kanallarda yayımlamayı planladıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yeniden Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı seçilen Hidayet Türkoğlu, yeni dönemde hayata geçirecekleri projelere dair açıklamalarda bulundu. AA’ya açıklamalarda bulunan Türkoğlu, tesisleşme konusuna büyük önem verdiklerini dile getirirken Basketbol Gelişim Merkezi’ni Türk basketboluna kazandıracaklarını belirtti:

“Türkiye Basketbolu Federasyonunun kendi bünyesinde tesislerinin olmaması gibi üzücü bir süreçle karşı karşıyaydık. Bu süreci Sayın Bakanlarımızla paylaştığımız da onlar da çok yakın davrandılar. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde Basketbol Gelişim Merkezi’ni Türk basketboluna kazandıracağız. Bu, federasyon olarak en büyük hedeflerimizden birisi. Operasyon anlamında bizim çok ihtiyaç duyduğumuz bir tesis.”

Önümüzdeki üç yılda Türk sporcuların süre almaları adına çalışmalarda bulunacaklarını söyleyen TBF Başkanı, önümüzdeki sezondan itibaren basketbolun her eve girmesi adına maçların şifresiz kanalda yayınlanacağını dile getirdi:

“Öbür taraftan mali kriterler konusunda kulüplerimizle yürüttüğümüz güzel bir süreç var. Onun daha sağlıklı, güçlü ve uzun soluklu olması için girişimlerimiz olacak. Basketbolun her eve girmesi için yaptığımız bir çalışma var. İnşallah önümüzdeki sezondan itibaren bütün maçlarımızı açık kanalda yayımlayacağız. Bu, basketbolun görünürlüğü anlamında gerçekten çok önemli katkı sağlayacak. Bu süreçte yapacağımız diğer çalışmalarla basketbolun her kesime ulaşacağını düşünüyoruz. Bunu da Sayın Bakanımızla paylaştık, o da destek olacağını söyledi. Bunun da ekonomik anlamda kulüplerimize önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kafa yorduğumuz konulardan biri de Türk sporcularımızın daha çok süre almaları ve tecrübe kazanmaları. Bu tip çalışmalarımızı inşallah üç sene içinde layıkıyla yapmaya çalışacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler